Nominacja profesorska dla naukowca z Wydziału Mechaniczno-Energetycznego

Data: 08.12.2017 Kategoria: nagrody/odznaczenia/medale, życie uczelni

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Prof. Henryk Kudela otrzymał z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Dudy nominację profesorską. Uroczystość miała miejsce w czwartek w Belwederze

Tego dnia akty nominacyjne otrzymało łącznie 43. nauczycieli akademickich oraz pracowników nauki i sztuki.

Prof. Henryk Kudela pracuje na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym, gdzie jest zastępcą kierownika Katedry Technologii Energetycznych, Turbin i Modelowania Procesów Cieplno-Przepływowych.

W swojej pracy naukowej zajmuje się m.in. teoretyczną mechaniką płynów i modelowaniem przejścia fali powodziowej.

Więcej informacji o nominacjach na stronie prezydent.pl.