TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Nominacja profesorska dla badaczki z PWr

Data: 21.04.2017 Kategoria: aktualności ogólne

Prof. Barbara Gronostajska odebrała nominację profesorską z rąk prezydenta Andrzeja Dudy. Uroczystość odbyła się w czwartek w Warszawie 

Prof. Gronostajska pracuje w Katedrze Architektury Mieszkaniowej, Przemysłowej, Wnętrz, Ruralistyki, Krajobrazu, Sztuk Wizualnych i Systemów Konstrukcyjnych. W ramach działalności naukowo – badawczej zajmuje się tematyką związaną z architekturą mieszkaniową. W prowadzonych przez prof. Gronostajską pracach badawczych można wyróżnić trzy główne kierunki badań:     

  • środowisko mieszkaniowe w kontekście zdrowia;    
  • osiedla mieszkaniowe z wielkiej płyty – badania jakościowe;    
  • osoby stare a środowisko zamieszkania. 

prof_barbara_gronostajska.jpgJest autorką bądź współautorką 56 publikacji naukowych, a  także autorką bądź współautorką 17 prac niepublikowanych. Jest organizatorką i opiekunką koła naukowego „Aktywizacja Architektury Mieszkaniowej”. 

Do głównych osiągnięć prof. Gronostajskiej w zakresie opieki i kształcenia młodej kadry naukowej należy zaliczyć wypromowanie 1 doktora nauk technicznych w dyscyplinie architektura oraz opiekę nad 10 otwartymi przewodami doktorskimi. 

Prof. Gronostajska jest członkiem Sekcji Architektury Komisji Architektury i Urbanistyki Oddziału Polskiej Akademii Nauk we Wrocławiu. W latach 2010-2012 była ekspertem Państwowej Komisji Akredatycjnej, obecnie jest ekspertem Polskiej Komisji Akredatycjnej, członkinią Scientific and Technical Committee & Editorial Review Board on Architectural and Environmental Engineering – WASET (World Academy of Science Engineering and Technology), przewodniczącą Komisji Programowej na Wydziale Architektury i Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej na studia II stopnia, a od 2009 r. członkinią Komisji Rekrutującej na studia doktoranckie. 

Od ukończenia studiów jest również czynnym architektem z licznymi realizacjami wnętrz, domów jednorodzinnych, obiektów usługowych oraz udziałów w konkursach architektonicznych. 

W czwartek akty nominacyjne odebrało w sumie 56 nauczycieli akademickich oraz pracowników nauki i sztuki.

 

Politechnika Wrocławska © 2018

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. 

Akceptuję