Nocne Listowanie: Studenci piszą w słusznej sprawie

Data: 20.03.2018 Kategoria: aktualności ogólne, działania społeczne

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Już po raz drugi studenci Politechniki Wrocławskiej spędzą noc na pisaniu listów. Spotykają się wieczorem 21 marca w Strefie Kultury Studenckiej, żeby wziąć udział w akcji na rzecz swoich kolegów z niepełnosprawnością

Nocne Listowanie to projekt, który polega na wielogodzinnym pisaniu listów z prośbą o wsparcie funduszu stypendialnego dla niepełnosprawnych studentów uczących się na Politechnice Wrocławskiej. Pisma zostaną następnie wysłane do polskich firm i przedsiębiorstw.

nocne_listowanie2.jpg- Nasza akcja ma na celu nie tylko pomoc w pozyskaniu pieniędzy, ale też jest okazją do spotkania, integracji i przypomnienia, czym są tradycyjne listy i jak się je pisze – wyjaśniają organizatorzy akcji z Klubu Studenckiego SKOK, Samodzielnej Sekcji ds. Wsparcia Osób Niepełnosprawnych oraz Fundacji Rozwoju Politechniki Wrocławskiej. Uczestnicy otrzymaj na miejscu papier, koperty, długopisy oraz zostaną poinstruowani, jak skonstruować pismo. Przez cały czas będą odbywały się też szkolenia z pisania listów, przygotowane przez „Żak” -  Miesięcznik Studentów Politechniki Wrocławskiej.W ubieg

łorocznej edycji wzięło udział ponad 100 osób. Udało się im wysłać 227 listów, co zaowocowało darowizną w wysokości 5100 zł. Kwota w całości trafiła na fundusz stypendialny dla studentów z niepełnosprawnością. Organizatorzy liczą na to, że w tym roku akcja spotka się z jeszcze większym odzewem. Swój udział zapowiedzieli m.in. Filip Rodziki - były stypendysta Fundacji Rozwoju PWr, olimpijczyk w strzelectwie sportowym z Paraolimpiady w RIO 2016 oraz Ewelina Lis - dziennikarka radia Wrocław, która dzięki swojej determinacji po ciężkim wypadku samochodowym wstała z wózka inwalidzkiego.

nocne_listowanie1.jpg

Na Politechnice Wrocławskiej obecnie uczy się około 500 studentów z różnym stopniem niepełnosprawności. Osiągają oni świetne wyniki w nauce, działają w organizacjach studenckich i kołach naukowych, biorą udział w rozmaitych wydarzeniach, jeżdżą na paraolimpiady, robią kursy na prawo jazdy.  - Przyjdźcie, poznajcie ich, napiszcie list albo dwa. Weźcie dobry humor, znajomych i drobne na niespodziankową aukcje charytatywną - zachęcają organizatorzy akcji.

Nocne Listowanie rozpocznie się o godzinie 19 i potrwa do wczesnych godzin porannych. Więcej szczegółów na profilu facebookowym wydarzenia.