Nasze koszykarki w półfinale Akademickich Mistrzostw Polski

Data: 11.04.2017 Kategoria: sport

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Koszykarki Politechniki Wrocławskiej zakwalifikowały się do półfinałów Akademickich Mistrzostw Polski. Awans wywalczyły po zwycięstwie nad drużyną Uniwersytetu Wrocławskiego 80:69 (23:18, 20:21, 20:16, 17:14) w ostatnim meczu Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej

W klasyfikacji końcowej DLM nasze koszykarki uplasowały się ostatecznie drugim miejscu tracąc do zwycięskiego zespołu Uniwersytetu Medycznego zaledwie jeden punkt. Obie drużyny awansowały do turniejów półfinałowych Akademickich Mistrzostw Polski. Nasze zawodniczki swoje mecze o wejście do finału rozegrają podczas zawodów w Cieszynie w dniach 27-30 kwietnia.

Więcej o turnieju na stronie.

Dolnośląska Liga Międzyuczelniana to rywalizacja w 28 dyscyplinach sportowych. W rozgrywkach startuje dziewiętnaście wyższych uczelni z regionu. W ubiegłym roku akademickim w klasyfikacji generalnej Politechnika Wrocławska zajęła drugie miejsce.

Wyniki i tabelę końcową rozgrywek DLM w koszykówce kobiet można znaleźć na stronie.

Drużyna PWr występowała w składzie: Aleksandra Hirkowska, Laura Prystrom, Marta Majchrzak, Paulina Tudaj, Katarzyna Rożeń, Marta Piątek, Anna Pelc, Aleksandra Łapińska, Monika Skoczylas, Justyna Tomczyszyn, Agnieszka Bober, Weronika Relich, Natalia Owsiańska. Trenerem zespołu jest Krzysztof Zemankiewicz.