TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Nasi wioślarze wystartują w Akademickich Mistrzostwach Europy w Serbii

Data: 10.07.2017 Kategoria: sport

Ósemka Politechniki Wrocławskiej w środę wieczorem wyrusza na zawody do miejscowości Subotica. Podczas rozgrywanych tam Akademickich Mistrzostw Europy będzie się ścigać z osadami m.in. z Wielkiej Brytanii, Norwegii, Holandii i Niemiec

regaty_odra_river_cup_3.jpgEliminacje rozpoczynają się już 13 lipca, a finały odbędą się 16 lipca. – Będziemy walczyć o medal, damy z siebie wszystko, zawsze startujemy z takim nastawieniem – zapewnia Sebastian Łanda z ósemki PWr. Dodaje, że wioślarze od maja intensywnie ćwiczą, trenując po dwa raz dziennie na wodzie i ergowiosłach. – Szczególnie ostatnie tygodnie były dla nas trudne, bo równolegle trwała sesja i trzeba było zdawać egzaminy. Na szczęście już wszystko mamy pozaliczane – mówi zawodnik.

Osada PWr popłynie w składzie: Mariusz Kozioł, Jakub Łanda, Sebastian Łanda, Maciej Jasiński, Przemysła Kędziora, Adrian Wikorek, Damian Lichaczewski, Mateusz Rosiak (nowy zawodnik w osadzie) i Krzysztof Rokita.

- Podczas eliminacji zobaczymy, w jakiej formie są  przeciwnicy. Będziemy się ścigać z osadami z Oksfordu, Niemiec, Holandii, Norwegii, a także z warszawską ósemką z Akademii Leona Koźmińskiego. W sumie startuje 9 drużyn – mówi Sebastian Łanda.

Nasi wioślarze w tym sezonie mają już na koncie kilka sukcesów. Zdobyli złoty medal na Odra River Cup, brązowy na Akademickich Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy czy srebro w regatach o puchar rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego.

O innych sportowych wynikach  naszych studentów można poczytać na profilu facebookowym Akademickiego Klubu Sportowego PWr.

Politechnika Wrocławska © 2017

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. 

Akceptuję