TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Nasi studenci z wyjątkowymi stypendiami

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Po raz dwunasty przyznano stypendia Fundacji Rozwoju Politechniki Wrocławskiej dla osób z niepełnosprawnością. Podczas uroczystości w starej sali Senatu dyplomy z rąk prof. Cezarego Madryasa odebrało prawie 90 studentek i studentów

stypendia_2017_10.jpg- Pragnę podkreślić, że w grupie nagrodzonych znalazły się cztery osoby, które zaliczyły semestr zimowy ze średnią równą lub wyższą 5,00 - mówił w trakcie spotkania Jerzy Borowiec, pełnomocnik rektora ds. osób z niepełnosprawnościami. - Otrzymają one wsparcie w wysokości 2,5 tys. zł.

Spośród 88 wyróżnionych dziesięcioro studentów osiągnęło średnią pomiędzy 4,75 a 4,99, 21 uzyskało średnią pomiędzy 4,74 a 4,5. 37 stypendystów to osoby ze średnią ocen między 4,49 a 4,20. Ci studenci otrzymają stypendia w wysokości od 1 250 zł do 2 000 zł.

- Nasz projekt jest unikatowy w skali kraju - tłumaczył Jerzy Borowiec. - Świadczy o tym fakt, że Fundacja Dobra Sieć dwukrotnie wyróżniła nas za najlepszy program stypendialny realizowany w szkołach wyższych.

W sumie na stypendia i nagrody przeznaczono 127 750 zł. Środki pochodzą z aukcji, która odbyła się podczas Charytatywnego Balu Rektora Politechniki Wrocławskiej, oraz z wpłat dokonanych przez darczyńców w ciągu roku. 

Do laureatów zwrócił się prof. Cezary Madryas, rektor uczelni: - Politechnika jest z was dumna. Bardzo gratuluję tego sukcesu i życzę powodzenia na wszystkich polach państwa życia. Na ręce pana Jerzego Borowca składam podziękowania dla jego zespołu za trud, który wkładają w codzienną pracę. Muszę przyznać, że to duża sprawa, gdy rektorzy innych uczelni z zazdrością mówią o naszej aktywności na tym polu. I zapowiadam, że dopóki jestem rektorem, to ona nie zmaleje, a mam nadzieję też, że znacznie wzrośnie.

stypendia_2017_3.jpgW trakcie uroczystości Sławomir Piechota, poseł na Sejm RP, przekazał na rzecz Fundacji Rozwoju PWr koszulkę reprezentacyjną Roberta Lewandowskiego wraz z jego autografem. Zostanie ona zlicytowana podczas przyszłorocznego Charytatywnego Balu Rektora Politechniki Wrocławskiej.

Obecnie na naszej uczelni studiuje 507 osób z orzeczonym różnym stopniem niepełnosprawności – najwięcej na Wydziale Elektroniki.

Stypendia Fundacji Rozwoju Politechniki Wrocławskiej są przyznawane  od 2006 roku. Wręczono ich już 517 na łączną kwotę ok. 600 tys. zł.

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2017

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. 

Akceptuję