Nasi studenci z Diamentowymi Grantami

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Joanna Doskocz i Paweł Holewa z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki zostali laureatami konkursu „Diamentowy Grant” organizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

diamentowy_grant.jpg„Diamentowy Grant” to program, który każdego roku wspiera  maksymalnie 100 najzdolniejszych studentów lub absolwentów studiów I stopnia w Polsce. Pomaga im w rozwoju naukowym i daje możliwości realizacji własnego projektu badawczego, który może trwać od 12 do 48 miesięcy.

Pawła Holewę nagrodzono za projekt „Badanie właściwości optycznych epitaksjalnych kropek kwantowych z InAs/InP o obniżonej gęstości powierzchniowej dla zastosowań w światłowodowej komunikacji kwantowej”, na który otrzymał blisko 220 tys. zł dofinansowania.

Z kolei Joannę Doskocz wyróżniono za projekt „Określenie wpływu rozmiaru agregatów lipidowych na ich właściwości mechaniczne oraz elektrostatyczne”. Na swoje badania studentka otrzymała ponad 216 tys. zł.

Pierwsze „Diamentowe Granty” przyznano w 2012 r. W tegorocznej, siódmej już edycji konkursu nagrodzono 80 najlepszych studentów reprezentujących trzy obszary nauk – humanistyczne i społeczne, przyrodnicze i medyczne oraz ścisłe i techniczne. Laureaci zostali wyłonieni spośród 214 wnioskodawców w dwustopniowym postępowaniu konkursowym. Na przeprowadzenie swoich badań zyskali w sumie ponad 16 mln zł. W sumie stypendiami nagrodzono już prawie 600 osób.

mic