TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Najlepsze projekty zespołowe z W4 wybrane

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Poznaliśmy najlepsze projekty zaliczeniowe stworzone przez studentów Wydziału Elektroniki. W tym gronie znalazły się mobilna i samowystarczalna stacja bazowa, urządzenie do pomiaru mocy biegu oraz inteligentna lista zakupów

projekty_zepolowe2018_05.jpgKonferencja Projektów Zespołowych na Wydziale Elektroniki odbyła się już po raz szósty. Swoje pomysły pokazali studenci z ostatnich roczników studiów inżynierskich. Właśnie wtedy muszą zaliczyć przedmiot „Projekt zespołowy”, który jest ich największą pracą w czasie studiów. Na wykonanie projektu mieli 15 tygodni. Pracowali w zespołach cztero- i sześcioosobowych. 

Pomysły realizowali we współpracy z firmami, takimi jak PPG, Nokia, Samsung, Comarch czy Mitsubishi  Electric. - Trzeba przyznać, że ta współpraca przybierała różne formy - opowiadał dr Maciej Nikodem z W4, pomysłodowca konferencji. - Niekiedy studenci byli tylko nakierunkowani i wszystko realizowali praktycznie sami, a w innych przypadkach włączali się w system pracy danej firmy. Ważne, że przy takim zadaniu uczyli się pracy w grupie, planowania, terminowości czy ewaluacji.

Podczas poniedziałkowej konferencji studenci zaprezentowali 19 realizacji. Po wszystkich prezentacjach publiczność i jury – złożone z pracowników, sponsorów i przedstawicieli uczelni – wybrali zwycięzców.

- W tym roku bardzo pozytywnie zaskoczyło nas przygotowanie studentów do publicznej prezentacji projektów - mówił dr Maciej Nikodem. - Widać, że zwracają uwagę na to, jak w atrakcyjny sposób zaprezentować swój pomysł. Coraz bardziej mają świadomość, że to też się liczy.

projekty_zepolowe2018_02.jpgNajlepszym wg jury projektem programistycznym był iShopping, czyli intelignetna lista zakupów. Umożliwia ona układanie własnych list zakupów, zakładanie wspólnych grup zainteresowań oraz kontrolowanie wydatków. W kategorii projektów sprzętowych zwyciężyła LoRaMig - mobilan i samowystarczalna stacja bazowa, która działa bez dostępu do sieci elektrycznej i jest odporna na warunki pogodowe.

Nagrodę publiczności otrzymał pomysł studentów pod nazwą Power Move. To nowoczesne urządzenie, które służy do pomiaru mocy biegu. Mocowane jest na bucie i udostępnia użytkownikowi kilka paramterów: liczbę kroków na minutę, prędkość czy też wspomnianą moc. Ponadto wyróżnienie za najlepszą prezentację podczas konferencji otrzymał projekt IntShell-intelignetna półka. To prototyp opartej na czujnikach tensometrycznych półki, której zadaniem jest kontorlowanie i informowanie o tym, co się na niej znajduje.

W czasie konferencji, odbywającej się w Centrum Kongresowym PWr (bud. D-20) można było także wysłuchać prezentacji partnerów i sponsorów konferencji – firm PPG i Nokia.

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję