Najlepsi narciarze i snowboardziści z PWr

Data: 13.02.2018 Kategoria: aktualności ogólne, sport

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Rozegrano pierwsze w historii Mistrzostwa Politechniki Wrocławskiej w narciarstwie alpejskim i snowboardzie. W zawodach wzięło udział ponad 40 uczestników – nie tylko studentów, ale też pracowników uczelni

mistrzostwa_narty1.jpgRywalizacja przebiegała w trzech konkurencjach: slalom gigant narty, slalom narty, slalom snowboard. Zawodnicy ścigali się 10 lutego na stoku w ośrodku narciarskim Czarnów-Ski.

Pierwsze miejsce w slalomie i w slalomie gigancie wśród mężczyzn zajął Matteo Widłak z Wydziału Mechanicznego. Z kolei najlepsza w slalomach kobiet okazała się Katarzyna Wsół z Wydziału Inżynierii Środowiska.

W snowboardzie zwyciężyli Radosław Gołomski z wydziału Informatyki i Zarządzania oraz Zofia Trojan z Zespołu Szkół Akademickich.

- Cieszymy się, że pierwsza edycja tej imprezy spotkała się z takim odzewem wśród społeczności uczelnianej. Obyło się nawet bez żadnej poważniejszej kontuzji – mówi Robert Jarosz ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PWr, które zorganizowało zawody.

Więcej o osiągnięciach naszych zawodników na profilu facebookowym Akademickiego Klubu Sportowego.