Najlepsi koszykarze są na Mechanicznym

Data: 20.06.2017 Kategoria: sport, życie uczelni

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Mistrzem Politechniki Wrocławskiej w koszykówce została drużyna MechaKosz z Wydziału Mechanicznego. Drugie miejsce w rozgrywkach zajął zespół Transmisyjne Podanie Talerzowe z Wydziału Matematyki

koszyk2017_3.jpgBrązowy medal przypadł koszykarzom Random Squad z Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki.

Mistrzostwa, organizowane przez Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PWr, wystartowały w kwietniu, do rundy eliminacyjnej zgłosiło się 13 drużyn. Finały rozegrano 11 czerwca w hali sportowej przy ul. Chełmońskiego.

- Liderem rozgrywek w klasyfikacji generalnej był MechaKosz i tylko wyjątkowy zbieg niekorzystnych okoliczności mógł pozbawić ich zwycięstwa – mówi Tomasz Knap, trener koszykówki w SWFiS i sędzia główny mistrzostw. - Mimo porażki w finałowym turnieju i tak wygrali – dodaje. Tytuł MVP rozgrywek otrzymał Dawid Pasternak – zawodnik najlepszej drużyny.

W zawodach startowały zespoły 4-osobowe (maksymalnie 4 graczy rezerwowych). Drużyny mogły składać się ze studentów, doktorantów, pracowników uczelni z jednego wydziału. - Mecze rozgrywane były w duchu fair play i dobrej zabawy. Udało się uniknąć kontuzji i wykluczeń zawodników – relacjonuje trener koszykówki. Zapowiada, że kolejna edycja mistrzostw startuje już po wakacjach.

Szczegóły zostaną podane na stronie internetowej organizatora.