TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Na Politechnice o czystej energii, wodzie i powietrzu

Data: 30.06.2017 Kategoria: konferencje/seminaria/wykłady

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Od niedzieli, 2 lipca, w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej 350 naukowców z 40 krajów świata będzie dyskutować i prezentować wyniki badań  w zakresie inżynierii i ochrony środowiska. Wszystko to w ramach Międzynarodowej Konferencji „International conference on advances in energy systems and environmental engineering” (ASEE17), którą organizuje Wydział Inżynierii Środowiska PWr przy współpracy z Brunel University of London i University of New Mexico (USA)

Oficjalne otwarcie wydarzenia zaplanowano na poniedziałek, 3 lipca, na godz. 10.00  w sali 10 AC, bud. D-20. Jednym z głównych tematów trwającego do 5 lipca spotkania będzie nowa, innowacyjna technologia energetyki nuklearnej tzw. Small Modular Nuclear Reactor (SMRS). 

SMRS to reaktory o mocy do 300 Megawatów, z których można zestawiać dowolnej wielkości ciepłownie i elektrownie. Takie źródła energii mogą zabezpieczyć dostawy energii dla małych i średnich miast, a nawet dla większych przedsiębiorstw. Specjalny wykład na ten temat wygłoszą m.in. prof. M. S. El-Genka (University of New Mexico) oraz prof. Grzegorz Wrochna, przewodniczący komitetu ds. wdrażania tych reaktorów  w Polsce. 

Warto dodać, że Minister Energii zobowiązał krajowy komitet do przedstawienia raportu  w tej sprawie do końca czerwca 2017 r. więc na spotkaniu zostaną zaprezentowane najnowsze wyniki prac. 

Ponadto uczestnicy konferencji wysłuchają prelekcji zaproszonych naukowców z całego świata. Ich przyjazd został sfinansowany dzięki wsparciu Biura Współpracy  z Uczelniami Wyższymi Urzędu Miasta Wrocławia. 

Konferencja będzie także znakomitą okazją do nawiązania współpracy i stworzenia interdyscyplinarnych zespołów badawczych z firmami z branży m.in. chemicznym koncernem Dow Chemical Company, jednym z głównych sponsorów ASEE17. Dow to czołowy dostawca tworzyw sztucznych i chemikaliów do zastosowań podstawowych i specjalnych dla szeroko pojmowanego przemysłu przetwórczego, w tym motoryzacyjnego, petrochemicznego, opakowaniowego, konstrukcyjno-budowlanego, meblowego, przewodów i kabli, dużego AGD, uzdatniania wody i produktów rolnych.

Firma ta znana jest również z promowania światowej klasy technologii, kultury współpracy oraz zaangażowania w politykę zrównoważonego rozwoju. Wśród jej priorytetów ważne miejsce zajmuje rozwój technologii ukierunkowanych na poprawę jakości powietrza wewnętrznego i zewnętrznego.

Patronat nad konferencją objęło Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, a także Rektor Politechniki Wrocławskiej oraz Dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska.

Więcej informacji oraz szczegółowy program wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej konferencji.

Politechnika Wrocławska © 2017

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. 

Akceptuję