Na Politechnice duże zainteresowanie sportem

Data: 28.11.2017 Kategoria: sport

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Prawie 700 uczestników wzięło udział w wydarzeniach odbywających się w ramach Tygodnia Sportu Politechniki Wrocławskiej. - Startowali nie tylko studenci i doktoranci, ale też pracownicy naszej uczelni – mówi Jakub Osóbka ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PWr.

W programie znalazły się imprezy z różnych dyscyplin m.in. bieg o Puchar Rektora, turnieje piłki nożnej halowej, unihokeja, piłki siatkowej, koszykówki, tenisa stołowego, badmintona i brydża sportowego. - Zainteresowanie było naprawdę duże, w większości przypadków mieliśmy długie listy rezerwowe zawodników  – wyjaśnia Jakub Osóbka.

tydzien_sportu2017__05.jpgSportowy tydzień rozpoczął się 15 listopada. – Od kilku lat włączamy się w ten sposób w obchody Święta Politechniki Wrocławskiej, organizując dla naszej społeczności akademickiej cykl imprez sportowych – mówi Robert Jarosz, dyrektor Studium Wychowania Fizycznego i Sportu. Największą z nich jest Bieg o Puchar Rektora. W tym roku jego 6-kilometrowa trasa wiodła z Kampusu Głównego przez Most Zwierzyniecki, wałami za ZOO do Stanicy i z powrotem na Politechnikę Wrocławską. – Uczestnicy chwalili nas za dobrą organizację zawodów, a nawet za „załatwienie” świetnej do biegania pogody – śmieje się Jakub Osóbka. - Duże zainteresowanie wszystkimi wydarzeniami Tygodnia Sportu pokazuje, że w środowisku politechnicznym jest duże zapotrzebowanie na aktywność fizyczną i różne formy rywalizacji sportowej - dodaje.

Dlatego dyrekcja Studium zachęca do udziału w Mistrzostwach Politechniki Wrocławskiej, które wystartowały już 26 listopada. Rywalizacja przebiega w takich dyscyplinach jak siatkówka, koszykówka, futsal, narciarstwo, snowboard, tenis stołowy i ziemny, unihokej, badminton i pływanie. Zwycięzców poznamy pod koniec roku akademickiego.

Więcej informacji na profilu facebookowym Akademickiego Klubu Sportowego PWr i na stronie Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PWr.