TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Młodzi robotycy zaprezentują się w Talinnie

Data: 24.11.2017 Kategoria: aktualności ogólne, aktywność studencka

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Siedemnaście robotów zabiorą ze sobą członkowie Koła Naukowego Robotyków KoNaR na zawody Robotex 2017, które w najbliższy weekend odbędą się w Tallinie. Maszyny naszych studentów będą rywalizować w pięciu konkurencjach

Zawody są organizowane przez Tallinn University of Technology i University of Tartu i weźmie w nich udział ponad 3,5 tys. uczestników, wystawionych zostanie ponad 1600 robotów, które będzie można oglądać w 23 konkurencjach.

Roboty naszych studentów będą walczyły o zwycięstwo w następujacych konbkurencjach:

  • MiniSumo, MicroSumo – w tych konkurencjach roboty rywalizują w walkach jeden na jednego. Celem jest zepchnięcie przeciwnika z okrągłego ringu zwanego dohyo. Dodawane do nazwy konkurencji Mega, Mini, Micro i Nano informują o ograniczeniu w rozmiarze, wadze i dodatkowych ulepszeniach robota.

  • Line Follower – założeniem tego typu konkurencji jest jak najszybsze przejechanie trasy wyznaczonej przez czarną linię na białym podłożu.

  • Line Follower Enhanced – roboty mają za zadanie przejechać w jak najkrótszym czasie trasę, która wzbogacona jest o przeszkody takie jak: pochylnia, huśtawka, cegła umieszczona na linii, przerwana linia itp.

  • Maze solving (Micromouse) – zadaniem robotów, które startują w jednym z narożników, jest znalezienie w jak najkrótszym czasie drogi do centrum labiryntu, w labiryncie mogą znaleźć się dowolne rodzaje połączeń i skrzyżowań. 

Poza samymi zawodami organizatorzy przygotowali także wystawę nowych technologii, warsztaty, pokazy i konferencje na temat rozwoju techniki.

Warto przypomnieć, że już 2 grudnia na Politechnice Wrocławskiej odbędzie się 10. edycja międzynarodowego turnieju robotów Robotic Arena. Roboty z całego świata zmierzą się w czternastu konkurencjach, w tym zupełnie nowej – RoboSprint, czyli wyścigu robotów kroczących.

Więcej informacji na stronie.

mic

Politechnika Wrocławska © 2018

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. 

Akceptuję