Mistrzowski sezon „Inżynierów” z PWr

Data: 12.01.2018 Kategoria: aktualności ogólne, aktywność studencka

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Zespół „Inżynierzy” z Politechniki Wrocławskiej zwyciężył w pierwszym sezonie rozgrywek Ligi Akademickiej. Oprócz tytułu mistrzów kraju nasza e-sportowa drużyna otrzymała także puchar, pamiątkowe medale i sprzęt komputerowy

wreczenie_na_grod_za_zwyciestwo_w_lidze_akademickiej_1.jpgLiga Akademicka to rozgrywki e-sportowe, w których szesnaście drużyn przez osiem tygodni rywalizowało tocząc boje w popularnej grze League of Legends – sieciowej produkcji, w której o zwycięstwo walczą dwa pięcioosobowe zespoły.

– To jedyne takie przedsięwzięcie w Polsce, bowiem w lidze mogą startować zespoły złożone wyłącznie ze studentów. Choć to dopiero pierwsza edycja zawodów, to zainteresowanie było duże. Zgłosiło się do nas blisko 40 drużyn, które musiały najpierw rywalizować w eliminacjach. Ostatecznie do ligi zakwalifikowało się 16 zespołów – mówił Marcin Rausch, organizator zawodów.

W skład drużyny z PWr weszli Adam Howaniec, Bartek Stopyra, Tomasz Duda, Paweł Stępień, Krzysztof Śliwa oraz dwóch zawodników rezerwowych Michał Hałacz i Robert Binek. – Znaliśmy się jeszcze zanim rozpoczęliśmy studia we Wrocławiu. Gdy okazało się, że wszyscy uczymy się na Politechnice postanowiliśmy zebrać zespół i zgłosić się do ligi – mówi Adam Howaniec, kapitan drużyny.

Rozgrywki rozpoczęły się od fazy grupowej, w której „Inżynierzy” rywalizowali z zespołami z Politechniki Rzeszowskiej, Uniwersytetu Łódzkiego oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Udało im się wygrać wszystkie mecze i do fazy play-off przystępowali w roli faworytów. W drodze do finału pokonali „Lwy” z Politechniki Gdańskiej oraz „Tyranozaury” z Wojskowej Akademii Technicznej, a w walce o mistrzostwo wygrali ze „Smokami” z Politechniki Krakowskiej.

wreczenie_na_grod_za_zwyciestwo_w_lidze_akademickiej.jpg– Obawialiśmy się spotkania z „Lwami”, bo wiedzieliśmy, że to dobra drużyna, ale po zwycięstwie byliśmy już pewni swego. Wcześniej nie ćwiczyliśmy jako zespół. Każdy starał się indywidulanie szlifować formę, ale jak się okazało zgranie w trakcie spotkań było całkiem niezłe – dodał Adam Howaniec.

W piątek zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz sprzęt komputerowy, a w imieniu władz uczelni puchar za zwycięstwo odebrał Michał Bocian, kierownik Działu Studenckiego PWr.

Kolejny sezon ligi rusza już w marcu, ale tym razem w poszerzonej formule. Oprócz rywalizacji w League of Legends, organizatorzy planują także turnieje w dwie inne gry – o tym, jakie to będą produkcje, mają poinformować już niebawem. – Na pewno zgłosimy się do turnieju, a naszym celem będzie oczywiście obrona tytułu – zapowiedział Adam Howaniec.

Więcej informacji o rozgrywkach na stronie Lidze Akademickiej.

mic