Miejskie stypendia dla doktorantów Politechniki Wrocławskiej

Data: 08.11.2016 Kategoria: aktualności ogólne, konkursy/stypendia

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Sześcioro doktorantów z Politechniki Wrocławskiej zostało laureatami Studenckiego Programu Stypendialnego. Stypendia za wybitne osiągnięcia odbiorą 15 listopada w Oratorium Marianum podczas otwartego posiedzenia Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola

Stypendia w wysokości 2 tys. zł miesięcznie zostały ustanowione przez prezydenta Wrocławia i Radę Miejską w 2010 r. Podstawowym kryterium ich przyznawania są wybitne osiągnięcia w sześciu dziedzinach – nauki biologiczne i medyczne, nauki matematyczne, nauki fizyczne i chemiczne, nauki społeczne i humanistyczne, badania interdyscyplinarne oraz w zakresie sztuki.

Laureatami tegorocznych stypendiów zostało sześcioro doktorantów naszej uczelni:

• Tomasz Żórawik oraz Kamil Bogus z Wydziału Matematyki - Stypendium im. H. Steinhausa w zakresie nauk matematycznych;
  • Anna Dzimitrowicz z Wydziału Chemicznego oraz Patrycja Łydżba z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki - Stypendium im. M. Borna w zakresie nauk fizycznych i chemicznych;
  • Aleksandra Nowysz z Wydziału Architektury - Stypendium im. J. Grotowskiego w zakresie sztuki;
  • Damian Stefaniuk z Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego - Stypendium im. J. Mozrzymasa w zakresie nauk interdyscyplinarnych.

Kapituła przyznała także naszym doktorantom specjalne wyróżnienia:

• za wybitne osiągniecia w dziedzinie nauk fizycznych i chemicznych wyróżniono Macieja Pieczarkę z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki oraz Wiolettę Rut z Wydziału Chemicznego;
  • za wybitne osiągniecia w dziedzinie nauk interdyscyplinarnych wyróżnienia otrzymali Dominika Drabik i Paweł Woźniak z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki oraz Paweł Sokołowski z Wydziału Mechanicznego.

mic