Matematyczne stypendia dla studentów Politechniki Wrocławskiej

Data: 07.12.2016 Kategoria: aktualności ogólne, nagrody/odznaczenia/medale

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Ponad 470 studentów pierwszego roku Politechniki Wrocławskiej otrzymało miejskie stypendia matematyczne. Wsparcie będzie wypłacane przez dziewięć miesięcy, a jego wysokość to 300 zł

O stypendium mogli się starać wszyscy studenci, którzy zdali rozszerzoną maturę z matematyki w pierwszym terminie z wynikiem nie mniejszym niż 30 procent lub zdali egzamin z matematyki w ramach matury międzynarodowej. Kolejnym warunkiem było podjęcie studiów stacjonarnych na kierunkach z zakresu nauk ścisłych lub technicznych we Wrocławiu.

W sumie stypendia otrzymało 533 studentów z czterech wrocławskich uczelni – 473 z Politechniki Wrocławskiej, 45 z Uniwersytetu Wrocławskiego, 12 z Uniwersytetu Ekonomicznego i 3 osoby z Uniwersytetu Przyrodniczego.

Liczba studentów na poszczególnych wydziałach PWr, którzy otrzymali stypendia:

• Wydział Architektury – 22 osoby
  • Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego – 32 osób