Zmarł profesor Marek Gawliński

Data: 01.08.2016 Kategoria: wspomnienia

21 lipca w wieku 75 lat zmarł dr hab. inż. Marek Gawliński, prof. Politechniki Wrocławskiej, emerytowany pracownik Wydziału Mechaniczno-Energetycznego

Prof. Gawliński był współtwórcą i cenionym międzynarodowym specjalistą nowych kierunków badań w zakresie uszczelnień oraz animatorem i realizatorem wielu form współpracy w tym obszarze z przedsiębiorstwami zagranicznymi i krajowymi.

Na Politechnice Wrocławskiej pełnił funkcję dyrektora Pionu Kształcenia, prodziekana Wydziału Mechaniczno-Energetycznego, zastępcy Dyrektora Instytutu Techniki Cieplnej i Mechaniki Płynów oraz kierownika Zakładu Podstaw Konstrukcji i Urządzeń Energetycznych. Pełnił również funkcję Przewodniczącego Wrocławskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa  Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej oraz prezesa Ogólnopolskiej Sekcji Uszczelnień Technicznych Zarządu Głównego SIMP. Był członkiem władz uczelnianych oraz wojewódzkich SIMP.

0DVRXPBwBfwctBkRo,zdjecie_gawlinski.jpg

Został odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką Politechniki Wrocławskiej, Złotą Honorową Odznaką SIMP, otrzymał nagrody rektora i dziekana Wydziału Mechaniczno-Energetycznego PWr.
Nabożeństwo pogrzebowe odbędzie się w środę, 3 sierpnia, o godz. 13.00 w kościele parafialnym pw. św. Jakuba i Krzysztofa przy ul. Krzywoustego 291. Ceremonię pogrzebową zaplanowano po nabożeństwie na cmentarzu parafialnym przy ul. Gorlickiej.
red