Mali goście w warsztacie PWR Racing Team. W nagrodę za swoje prace

Data: 27.02.2016 Kategoria: aktywność studencka

Uczniowie wrocławskich szkół podstawowych – nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie plastycznym zorganizowanym przez zespół PWR Racing Team – w sobotę odwiedzili team w jego warsztacie. Posłuchali o budowie bolidu, obejrzeli pojazd, a nawet mieli okazję usiąść za jego kierownicą

Kilka tygodni temu PWR Racing Team zaprosił do udziału w konkursie wrocławskie szkoły podstawowe. Ich uczniowie mieli w dowolnej technice stworzyć prace pokazujące bolid studentów Politechniki Wrocławskiej w zimowej scenerii. Do konkursu zgłosiło się sześć placówek, nadsyłając ponad sto prac.

- Mamy nadzieję, że udało nam się zainspirować was motoryzacją. I kto wie czy wśród was nie ma przyszłych zawodowych kierowców? – mówił podczas rozdania nagród Marek Cybulski, członek zespołu zajmujący się marketingiem i zarządzaniem.

Studenci zaprosili maluchy do swojego warsztatu przy ul. Sopockiej. Tam wręczyli im pamiątkowe dyplomy i upominki, a przede wszystkim opowiedzieli o swojej działalności i pokazali bolid RT-05. Dzieci były zachwycone. Pozowały do zdjęć z bolidem i jego kierowcą Jędrzejem Piaseckim, wsiadały do pojazdu i oglądały warsztat zespołu. Dowiedziały się, że PWR Racing Team jest jednym z 500 teamów Formuły Student na całym świecie i jednym z ośmiu w Polsce. – I do tego, nieskromnie powiemy, najlepszym w naszym kraju – opowiadał Marek Cybulski. – W ubiegłym roku trzykrotnie wywalczyliśmy dziewiąte miejsca na międzynarodowych zawodach, w USA, Wielkiej Brytanii i  Niemczech.

PWR Racing Team nagrodził i wyróżnił 20 dzieci – w dwóch grupach wiekowych. Przyznał także nagrodę główną dla pracy najbardziej przykuwającej uwagę. Zdobyła ją Agata Trawka ze Szkoły Podstawowej nr 47, która tym samym zapewniła dla swojej szkoły pokaz jazdy bolidu studentów PWr.

Szczegółowe wyniki konkursu można znaleźć tutaj.

lucy