Studenci wybrali: Juwenalia PWr najlepsze w Polsce!

Data: 09.11.2015 Kategoria: aktywność studencka

Przez ponad dwa tygodnie studenci w całym kraju głosowali na najlepsze studenckie inicjatywy. W kategorii juwenaliów wybrali Wittigalia 2015, czyli majową imprezę Politechniki Wrocławskiej

To już oficjalne - Juwenalia Politechniki Wrocławskiej są najlepszymi w całej Polsce. Przedstawiciele Komisji Juwenaliowej działającej przy Samorządzie Studenckim PWr odebrali nagrodę w konkursie ProJuvenes w piątek na warszawskim Stadionie Narodowym.

projuvenes.jpg

O zwycięstwo Wittigalia walczyły z XXIV Lubelskimi Dniami Kultury Studenckiej Kozienalia 2015, Królewskimi Juwenaliami UKW, Juwenaliami Gliwickimi (IGRY), Festiwalem Muzycznym Juwenalia Poznań i AFERĄ 2015 (juwenalia w Gdańsku). Od początku były jednak bezkonkurencyjne. Studenci Politechniki Wrocławskiej chętnie głosowali na swoją imprezę, a Komisja Juwenaliowa dodatkowo przypominała im o tym w specjalnym wydarzeniu na Facebooku. Zorganizowała także wystawę zdjęć juwenaliowych, punkt, w którym codziennie można było oddawać głosy (w Strefie Kultury Studenckiej) i liczne konkursy, a przede wszystkim regularnie przypominała, dlaczego Juwenalia PWr zasłużyły na miano najlepszych.

Powodów było co najmniej 50 – bo tyle wydarzeń obejmowały tegoroczne Wittigalia  – od akademii filmowej, przez projekt P.I.W.O., maraton tańca i Rajd o Puchar Rektora, po Juwenalia Językowe i Wampiridę. Bawiły się na nich tysiące studentów z całego Wrocławia.

motor_6409.jpg

kultur_5696.jpg

tan_7521.jpg

rajd_rektora05.jpg

Konkurs ProJuvenes to inicjatywa Parlamentu Studentów Rzeczpospolitej Polskiej. Studenci wybierają w nim zwycięzców w kategoriach: studencki projekt roku, media studenckie, NGO, studia bez barier, kultura studencka, juwenalia, naukowy projekt roku i dziennikarz.

lucy