Aktywni studenci będą się szkolić

Data: 05.11.2015 Kategoria: aktywność studencka

Ruszyły zapisy na Szkoleniowe Forum Aktywności Studenckiej (27-29 listopada).  Przedstawiciele organizacji studenckich, kół naukowych i agend kultury działających na PWr będą uczestniczyć w warsztatach i wymieniać się doświadczeniami

- W pierwszej kolejności zapraszamy tych, którzy dopiero rozpoczynają działalność w organizacjach studenckich – mówi Kamil Nawirski z Fundacji Manus. – Zależy nam, żeby przekazać studentom jak najwięcej praktycznych wskazówek, dlatego szkolenia będą miały bardziej charakter warsztatowy.
W programie tegorocznego FAS  znajdą się takie tematy jak zarządzanie projektami, zarządzenie sobą w czasie, wolontariat, pozyskiwanie funduszy czy promocja osiągnięć. – Każdy aktualny i przyszły lider na pewno skorzysta na tych szkoleniach – uważa Kami Nawirski.

Forum odbędzie się już po raz piąty. Jego inicjatorami w 2011 roku byli sami studenci, a realizacji podjął się Samorząd Studencki i Fundacja Manus. W tym roku uczestnicy wyjadą w Góry Sowie, szkolić się będą przez trzy dni. – Nauka i zdobywanie nowych umiejętności to jedno, ale równie ważnym elementem takich spotkań jest wymiana doświadczeń i integracja różnych środowisk studenckich – mówi szef Fundacji Manus. Dodaje, że to pomaga potem w realizowaniu wspólnych przedsięwzięć czy współpracy przy dużych projektach.

Zgłoszenia na FAS przyjmowane są do 13 listopada. Przewidziano miejsce dla 60 osób, więc o zakwalifikowaniu  decyduje kolejność zgłoszeń.
Więcej szczegółów tutaj.
ISZ