Apanonar zaprasza na Rajd Stu Mostów. Każdy motocyklista może się zgłosić

Data: 20.10.2015 Kategoria: aktywność studencka

Akademicki Klub Motorowy Apanonar PWr po raz pierwszy organizuje miejski rajd motocyklowy na orientację. Na jego uczestników czekają zadania sprawnościowe, na spostrzegawczość i z wiedzy o motoryzacji. Każdy chętny może wziąć udział – organizatorzy gwarantują dobrą zabawę

Motocykliści z  Politechniki Wrocławskiej spodziewają się około 50 uczestników zabawy. Chętni mogą po prostu przyjechać na start rajdu (przy siedzibie klubu na ul. Gdańskiej) i zgłosić się do niego na miejscu. Wymagania nie są duże. Wystarczy być właścicielem dowolnego motocykla i oczywiście mieć przy sobie prawo jazdy. – Jeśli zjawią się osoby na skuterach, to oczywiście również zapraszamy, warto spróbować – podkreśla Iwo Kapciński, prezes Apanonaru.

Rajd zaplanowano na najbliższą sobotę. Studenci za udział zapłacą 8 zł, a pozostali uczestnicy 15 zł. W cenę są już wliczone napój i kiełbaska na mecie rajdu w restauracji Salonik przy ul. Braniborskiej. Rywalizacja zacznie się o godz. 10. Motocykliści będą wypuszczani na miasto w grupach nie większych niż siedem pojazdów. Na starcie dostaną mapy z zaznaczonymi lokalizacjami poszczególnych stanowisk, które muszą odwiedzić, lub ich okolic. By zaliczyć rajd, muszą wypełnić zadania w każdym z nich. Punktowane będą zarówno sposób wykonania zadań, jak i liczba kilometrów przebytych przez uczestnika rajdu. Im krótszą trasę pokona, tym więcej punktów dostanie.
0DVRXPBwBfwctBkRo,symfonia_prob11.jpg
- Oczywiście na razie nie zdradzimy, jakie zadania szykujemy – mówi Iwo Kapciński. – Powiem jedynie, że będą to zadania sprawnościowe, na spostrzegawczość i z wiedzy o Wrocławiu, o Politechnice Wrocławskiej oraz o motoryzacji. Te ostatnie mogą nie być najłatwiejsze dla osób, które nie interesują się motocyklami, ale obiecujemy, że będziemy pobłażliwi i będziemy się starali podpowiadać. Chodzi w końcu o dobrą zabawę.

Poszczególne punkty zostaną rozmieszczone głównie w okolicach Politechniki Wrocławskiej i Starego Miasta oraz w kilku innych bardziej odległych od centrum lokalizacjach. Apanonar szacuje, że wypełnienie zadań zajmie uczestnikom rajdu około pięciu godzin.
Osoby, które zajmą pierwsze trzy miejsca, zostaną nagrodzone, m.in. odzieżą motocyklową, gadżetami Politechniki Wrocławskiej oraz dyplomami i pucharami.

- Rajd Stu Mostów jest okazją do wspólnej zabawy, ale i w pewien sposób naszą promocją akcji rekrutacyjnej. Liczymy na to, że dzięki niemu przyciągniemy nowych studentów i zachęcimy do działalności w naszym klubie – podkreśla Iwo.

Akademicki Klub Motorowy Apanonar Politechniki Wrocławskiej działa od 1996 r. Jest znany m.in. z organizacji motocyklowych wypraw i pokazów, angażuje się w działalność charytatywną, a w ubiegłym roku włączył się w organizację obchodów World Music Days, wykonując Symfonię na 100 motocykli. Więcej na temat klubu na jego stronie internetowej.
Sobotni rajd ma swoje wydarzenie na Facebooku.

Lucyna Róg
Na zdjęciu: Przygotowania do Symfonii na 100 motocykli (fot. Agata Władyczka)