Nasza studentka najlepsza na międzynarodowych zawodach kendo

Data: 21.06.2016 Kategoria: sport

Alina Gdeczyk z Wydziału Chemicznego wygrała w rywalizacji kobiet podczas turnieju kendo, odbywającego się w miniony weekend we Wrocławiu

Zawody "Vratislavia Cup" zorganizowało Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo. – Alina Gdeczyk zajęła pierwsze miejsce w turnieju kobiet, trzecie miejsce zdobyła jej klubowa koleżanka Maria Bober – mówi Wiesław Biel, trener kadry narodowej kobiet, który prowadzi też zajęcia kendo na Politechnice. - W turnieju drużynowym zespół w składzie Alina Gdeczyk, Maria Bober i Marta Lewicka zdobyła trzecie miejsce ulegając w półfinale drużynie z Katowic – dodaje.

0DVRXPBwBfwctBkRo,kedno_wroclaw_06.jpg

Alina Gdeczyk trenuje kendo od ponad ośmiu lat, na swoim koncie ma już wiele sportowych sukcesów. Tylko w tym roku zdobyła brązowy medal na  jednym z największych europejskich turniejów kendo Open de France (luty) oraz złoty na zawodach Ijima Cup 2016 w Amsterdamie (marzec). Zawodniczka reprezentowała także Polskę na Mistrzostwach Europy w kendo.
red

Na zdjęciu: Wrocławscy zawodnicy kendo. Alina Gdeczyk w środku (fot. archiwum trenera)