Krzysztof Zanussi odwiedzi PWr. Można już odbierać wejściówki na spotkanie

Data: 01.12.2015 Kategoria: życie uczelni

W sekretariacie Studium Nauk Humanistycznych i Społecznych PWr można odebrać bezpłatne wejściówki na spotkanie z Krzysztofem Zanussim. Wybitny reżyser, scenarzysta i filozof 11 grudnia spotka się z pracownikami i studentami Politechniki Wrocławskiej

Zanussi na Politechnikę Wrocławską przyjedzie na zaproszenie ks. prof. Jerzego Machnacza, dyrektora Studium Nauk Humanistycznych i Społecznych PWr. – Temat spotkania jest dość szeroki, chcemy porozmawiać o współczesnej Polsce i Europie. Krzysztof Zanussi to reżyser i filozof, który jeżdżąc po całym świecie, ma szerszą perspektywę myślenia o naszym kontynencie i kraju – podkreśla ks. prof. Machnacz. – Liczę na to, że z rozmowy z nim wyłoni się obraz współczesnej Polski na tle Europy. Zapewne porozmawiamy także o Wrocławiu w kontekście zbliżających się obchodów Europejskiej Stolicy Kultury.

Jak podkreśla ks. Machnacz, spotkanie z reżyserem niekoniecznie będzie miało formę akademickiego wykładu, a raczej swobodnej gawędy. Będzie także czas na pytania publiczności oraz na autografy.

0DVRXPBwBfwctBkRo,zanussi_www.jpg

Po spotkaniu będzie można kupić książki Krzysztofa Zanussiego. W tym roku nakładem Wydawnictwa Poznańskiego ukazała się publikacja jego autorstwa – „Strategie życia, czyli jak zjeść ciastko i je mieć”. Reżyser jest również autorem trzynastu innych książek m.in. „Wielbłąd i ucho igielne” czy „Między jarmarkiem a salonem”.

Spotkanie z twórcą zaplanowano na godz. 13.30 11 grudnia w budynku H-14 przy Wybrzeżu Wyspiańskiego. Może wziąć w nim udział 120 osób. Bezpłatne wejściówki zainteresowani mogą odebrać w sekretariacie SNHiS (budynek C-7, pokój 1016).
Krzysztof  Zanussi jest jednym z najwybitniejszych polskich reżyserów. To laureat wielu nagród filmowych i wyróżnień w dziedzinie kultury. Tytuł doktora honoris causa przyznały mu senaty dziesięciu uczelni, zarówno polskich, jak i zagranicznych.

Wyreżyserował m.in. „Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową”, „Persona non grata” i „Brata naszego Boga”.  Wykładał m.in. w PWSFTViT w Łodzi, National Film School w Wielkiej Brytanii i w Danii. Reżyseruje w teatrach w Mediolanie, Palermo, Rzymie, Paryżu, Lozannie, Bonn, Bazylei, Krakowie, Poznaniu i Warszawie.

lucy