Listopadowe spotkania w Klubie Seniora

Data: 01.12.2016 Kategoria: seniorzy

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Pod koniec listopada seniorzy Politechniki Wrocławskiej mogli posłuchać o podróży prof. Janusza Pawlikowskiego do Chin. Swoje spotkanie mieli także członkowie i sympatycy Saloniki Literackiego

Spotkanie z prof. Januszem Pawlikowskim w Klubie SenioraProfesor Janusz Pawlikowski w swoim życiu wiele razy podróżował do egzotycznych miejsc, takich jak: Indie, Japonia, Malezja czy Syberia. Efekty swoich podróży prezentował na licznych pokazach. Obecnie trwają przygotowana do kolejnej wystawy pt. „Wielki kraj w małym obiektywie”. Zostaną na niej przedstawione zdjęcia z wyprawy do Chin. Podczas spotkania z seniorami naszej uczelni profesor dzielił się swoimi wrażeniach z podróży: - Ciągle pozostaję pod ogromnym wrażeniem z jednej strony, dowodów starej cywilizacji i kultury, a z drugiej niesamowitego skoku we wszystkich prawie dziedzinach, jaki się ostatnio w tym kraju dokonał.

Wystawa prof. Janusza Pawlikowskiego będzie pokazywana w Galerii Miejskiej we Wrocławiu oraz w Lubinie i Kłodzku.

W Klubie Seniora Politechniki Wrocławskiej spotkali się także członkowie i sympatycy działającego od kilku lat Saloniku Literackiego. Bohaterem dnia był Zenon Wolniakowski, który promował najnowszy tomik swoich wierszy „Złota jesień”.

zenon_wolniakowski_klub_seniora4.jpgSylwetkę najstarszego członka saloniku, który swoją pracę na uczelni zaczął w 1972 r., przybliżył prowadzący spotkanie Andrzej Ostoja-Solecki. Zenon Wolniakowski pisze wiersze od czasów młodości, lecz na ich publikację w wersji książkowej zdecydował się dopiero niedawno. Od kilku lat jego wiersze są publikowane w wydawanych co roku antologiach twórczości seniorów Politechniki Wrocławskiej, a pierwszy samodzielny tomik, zatytułowany „Kawał życia” ukazał się w 2014 r. Na koniec spotkania Zenon Wolniakowski przeczytał swoje wiersze, w tym te, któe powstały już po wydrukowaniu najnowszgo tomiku. Być może znajdą się one w kolejnym wydaniu, który już jest w przygotowaniu.

ml, hk