Liderzy w regionie, najlepsi w pozyskiwaniu środków z UE

Data: 29.05.2018 Kategoria: aktualności ogólne, rankingi

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Poznaliśmy wyniki najnowszego rankingu szkół wyższych Perspektywy 2018. Politechnika Wrocławska kolejny raz okazała się najlepszą uczelnią na Dolnym Śląsku. W skali kraju uplasowaliśmy się tym razem na szóstym miejscu, a w gronie uczelni technicznych na trzecim

wejscie_glowne_do_budynku_a-1.jpgTo już dziesiąty rok z rzędu kiedy Politechnika Wrocławska lideruje w naszym regionie. Jednocześnie wciąż utrzymujemy się w ściślej czołówce najlepszych polskich uczelni technicznych, tuż za Politechniką Warszawską i Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie.

Zostaliśmy także docenieni za skuteczność pozyskiwania środków unijnych na potrzeby rozwoju uczelni – w ostatnim czasie nikt w Polsce nie robił tego lepiej. W kategorii innowacyjność zostaliśmy sklasyfikowani na drugim miejscu.

Pełen ranking można znaleźć na stronie Perspektyw.

Przypomnijmy też, że w opublikowanym w połowie kwietnia Rankingu Kierunków Inżynieryjnych 2018 kierunek Budownictwo na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego PWr okazał się najlepszy w kraju.

Na drugim miejscu w poszczególnych zestawieniach znalazły się Biotechnologia (Wydział Chemiczny), Inżynieria chemiczna i procesowa (Wydział Chemiczny), Technologia chemiczna (Wydział Chemiczny) oraz Zarządzanie i inżynieria produkcji (Wydział Mechaniczny). Na podium klasyfikacji znalazły się również Architektura (Wydział Architektury), Energetyka (Wydział Mechaniczno-Energetyczny), Górnictwo i Geologia (Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii), Mechatronika (Wydział Mechaniczny), a także Mechanika i budowa maszyn (Wydział Mechaniczny).

rekrutacja_krok_po_kroku.pngOsoby zainteresowane podjęciem studiów na Politechnice Wrocławskiej zapraszamy do naszego Działu Rekrutacji, gdzie do 5 lipca trwa nabór na studia na Politechnice Wrocławskiej w roku akademickim 2018/2019. W tym roku dla kandydatów na studia stacjonarne I stopnia przygotowaliśmy ponad 6,3 tys. miejsc, a na studia stacjonarne II stopnia 345 miejsc. Z kolei na studiach niestacjonarnych czeka blisko 950 miejsc (w tym ponad 600 na studia I stopnia).

Ogłoszenie wyników rekrutacji nastąpi 9 lipca. Drugi nabór rozpoczniemy 5 dni później.

W zeszłym roku najpopularniejszym kierunkiem okazała się Informatyka w języku angielskim na Wydziale Informatyki i Zarządzenia. O jedno miejsce walczyło tam ponad dziesięciu chętnych. W czołówce obleganych kierunków znalazły się także Informatyka na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki, Inżynieria systemów na Wydziale Informatyki i Zarządzania oraz Mechatronika na Wydziale Elektrycznym.

Więcej informacji i szczegółową ofertę studiów można znaleźć na naszym na portalu rekrutacyjnym.