TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Liceum PWr w czołówce najlepszych szkół w regionie

Data: 10.01.2018 Kategoria: aktualności ogólne, nagrody/odznaczenia/medale

Zespół Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej znalazł się w czołówce Rankingu Liceów i Techników 2018 opublikowanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Nasza szkoła została sklasyfikowana na czwartym miejscu na Dolnym Śląsku 

uczniowie_gimnazjum_akademickiego_pwr.jpgByła to już dwudziesta edycja rankingu, w którym głównymi kryteriami oceny są wyniki matur, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych oraz sukcesy szkół w olimpiadach. W skład kapituły wchodzą przedstawiciele trzech środowisk edukacyjnych - przewodniczący komitetów głównych olimpiad, dyrektorzy okręgowych komisji egzaminacyjnych oraz członkowie Komisji ds. Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Wyniki klasyfikacji mają ogromny wpływ na decyzję uczniów poszukujących dla siebie najlepszej szkoły.

W opublikowanym w środę zestawieniu znalazło się 500 placówek z całego kraju, a Zespół Szkół Akademickich PWr oceniany był po raz pierwszy. Ostatecznie nasza szkoła zajęła czwarte miejsce na Dolnym Śląsku (i we Wrocławiu) oraz 39. lokatę w Polsce otrzymując jednocześnie honorowy tytuł „Złotej Szkoły 2018”.

To duży sukces, bowiem nasza szkoła działa dopiero od 2014 r. – Spodziewaliśmy się, że wynik będzie dobry, ale tak wysoka pozycja to miłe zaskoczenie. Chociaż w naszej szkole nie mamy aż tak wielu olimpijczyków jak inne wrocławskie placówki, to jednak najważniejsze były bardzo dobre wyniki ubiegłorocznych matur – mówiła Agata Roman, dyrektor szkoły.

W sumie w 2017 r. do egzaminu dojrzałości przystąpiło 70 uczniów. Nasi absolwenci najlepiej poradzili sobie z matematyką zdobywając 95,3 proc. punktów na poziomie podstawowym i blisko 60  proc. na poziomie rozszerzonym i z językami obcymi – z języka angielskiego 97, 1 proc. punktów na poziomie podstawowym i 79,8 proc. na poziomie rozszerzonym, z języka niemieckiego na poziomie podstawowym – 97 proc. punktów i 73 proc. na poziomie rozszerzonym oraz z języka hiszpańskiego  na poziomie podstawowym –  98 proc. punktów i 73 proc. na poziomie rozszerzonym.

– Teraz najważniejszym zadaniem będzie utrzymaniem tej wysokiej pozycji w kolejnych latach. W związku z likwidacją gimnazjów szkoła przechodzi wkrótce na czteroletni system kształcenia licealnego. Istotne będzie więc przygotowanie jeszcze lepszej i szerszej oferty merytorycznej, która zachęci kandydatów – dodała dyrektor.

Warto podkreślić, że działająca przy Politechnice Wrocławskiej placówka po niespełna czterech latach od otwarcia cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród młodych wrocławian, lecz także młodzieży z całego regionu. Obecnie w szkole, w zależności od rocznika, uczy się ok. 30-40 proc. uczniów spoza stolicy Dolnego Śląska.

Liceum jest szkołą akademicką o profilu matematycznym. Uczniowie mogą zaangażować się w różnego rodzaju projekty, które realizowane są m.in. we współpracy ze studentami działającymi w kołach naukowych Politechniki Wrocławskiej. Placówka, w której nauka jest bezpłatna, organizuje także wyjazdy na kursy językowe do Wielkiej Brytanii i Hiszpanii, a dla klas trzecich również obozy naukowe z fizyki i matematyki. 

Szkoła nie zapomina również o przedmiotach humanistycznych, dlatego w placówce działają m.in. koła językowe i szkolna gazeta.

mic

Politechnika Wrocławska © 2018

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. 

Akceptuję