TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

LEM Falcon zwycięzcą konkursu POTENCJOmetr

Data: 20.11.2017 Kategoria: aktywność studencka, konkursy/stypendia

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Lekki Motocykl Elektryczny Falcon zwycięzcą konkursu POTENCJOmetr. W nagrodę jego twórcy – członkowie Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych – wezmą udział w pięciodniowej wizycie studyjnej w Izraelu

lem_falcon.jpgPOTENCJOmetr to konkurs adresowany do studenckich kół naukowych, a jego celem jest wyłonienie interdyscyplinarnego projektu naukowego o największym potencjale wdrożeniowym. Ogłoszenie wyników, poprzedzone prezentacją finałowych projektów, odbyło się 18 listopada 2017 r. na Politechnice Warszawskiej.

Do ścisłego finału zakwalifikowało się dziesięć projektów. Obok LEM Falcon jury doceniło m.in. Akademicki Klub Lotniczy PWr i jego bezzałogowy transport powietrzny dla potrzeb medycznych oraz projekt „Sky no limit” Bartłomieja Ziętka z koła naukowego WSAG z PWr i Dawida Przystupskiego ze Studenckiego Koła Naukowego „Biologia Komórki Nowotworowej” z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Oceniając zgłoszone projekty, jury brało pod uwagę przede wszystkim innowacyjność i kreatywność przedsięwzięcia, jego unikalność i potencjał rynkowy oraz doświadczenie zespołu projektowego w kontekście planowanego przedsięwzięcia.

***

Lekki Motocykl Elektryczny Falcon waży 92 kg. Powstał m.in. z aluminium, karbonu i kewlaru. Moc jego silnika to 8 kW, a zasięg – 70 km. Może rozpędzić się maksymalnie do 130 km na godz. Ma trzy tryby jazdy – eko, szosowy i crossowy. Na elektronicznej desce rozdzielczej wyświetla najważniejsze dane, takie jak prędkość, zasięg czy prędkość obrotowa kół. Informacje te są także zapisywane na karcie pamięci, by członkowie zespołu mogli analizować np. temperaturę baterii przy różnych obciążeniach. W przedniej czaszy motocykla została także zainstalowana kamera, która umożliwia prowadzenie streamingu z jazdy LEM-a. Budowa motocykla kosztowała około 200 tys. zł.

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję