TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

LabDay 2018: poznaj chemię od kuchni

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

24 marca zapraszamy na Politechnikę Wrocławską wszystkich interesujących się chemią. Podczas LabDay 2018 nie zabraknie widowiskowych warsztatów, prelekcji, pokazów oraz szkoleń 

labday2018min2.jpgLabDay to projekt Samorządu Studenckiego Wydziału Chemicznego PWr. Podczas jednego dnia naukowcy i studenci z kół naukowych będą prezentować nietypowe zastosowania chemii oraz zdradzać tajemnice swoich laboratoriów. Z ciekawymi wykładami wystąpi ponad sześćdziesięciu prelegentów, a wśród nich takie osobistości, jak prof. Marek Samoć, prof. Wojciech Bartkowiak, prof. Paweł Kafarski czy prof. Bogdan Szczygieł. 

- Nasze wydarzenie to jedyna okazja, by zwiedzić Laboratorium Chemii Jądrowej do którego dostęp mają tylko nieliczni – opowiada Marta Lipka, koordynatorka ds. promocji LabDay. -  Odbędą się tam zajęcia pt. Energia wokół nas. Natomiast w Laboratorium Biotechnologii każdy uczestnik będzie miał okazję dokonać izolacji własnego DNA z próbki śliny. I to z wykorzystaniem odczynników dostępnych w domu – mówi Marta Lipka. 

Podczas Domowego Laboratorium chętni zobaczą jak za pomocą żelu pod prysznic czy miodu można wyjaśnić podstawowe właściwości materii, np. gęstość. – Każdy z prezentowanych podczas tych zajęć eksperymentów można z powodzeniem powtórzyć we własnym domu – zapowiada Marta Lipka. 

Interesująco zapowiada się także wykład z elementami pokazu pt. Gastronomia molekularna, czyli chemia w kuchni. Prowadzący zachęcą, by w jego trakcie spojrzeć na żywność z punktu widzenia chemika, kucharza i konsumenta.

Dodatkowo organizatorzy zapraszają na Labmagedon, czyli maraton pokazów laboratoryjnych, które uświadomią jak bardzo skomplikowana i czasochłonna jest praca chemika. A także na Panel Możliwości, czyli spotkania z przedstawicielami firm branżowych, absolwentami pracującymi w zawodzie oraz najzdolniejszymi studentami i doktorantami. 

Nie zabraknie dedykowanych szkoleń. Ich uczestnicy będą mogli zdobyć wiedzę niezbędną w przyszłej pracy, przećwiczyć ją w praktyce podczas ćwiczeń i gier symulacyjnych oraz otrzymać certyfikat będący dużym atutem na rynku pracy. Partnerem tej części LabDay jest firma Luqam. 

Więcej informacji na stronie www.labday.pwr.edu.pl.

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję