Dr inż. Jacek Mazurkiewicz z nagrodą w konkursie „Kubek dla Wykładowcy”

Data: 19.06.2019 Kategoria: aktualności ogólne, aktywność studencka

Dr inż. Jacek Mazurkiewicz z Politechniki Wrocławskiej został wybrany najsympatyczniejszym wykładowcą we Wrocławiu. Naukowiec zdobył 3144 głosy, wyprzedzając prof. Wandę Patrzałek i dr inż. Tomasza Piwowarczyka z Uniwersytetu Wrocławskiego.

dr_jacek_mazurkiewicz_-_laureat_konkursu_kubek_dla_wykladowcy_4.jpgPlebiscyt „Kubek dla Wykładowcy” organizowało Akademickie Radio Luz już po raz siódmy i tradycyjnie odbył się w czerwcu. Dla studentów wrocławskich uczelni to okazja do nagrodzenia prowadzących, którzy nie tylko doskonale przekazują wiedzę, lecz także inspirują i pokazują, że los studentów nie jest im obojętny.

W plebiscycie mogli brać udział wykładowcy ze wszystkich uczelni we Wrocławiu, jednak nie mogli być to pracownicy funkcyjni ani zwycięzcy z lat poprzednich.

W sumie w konkursie oddano ponad 8 tys. głosów, a zwyciężył dr inż. Jacek Mazurkiewicz z Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej, który otrzymał 3144 głosy i jest to najlepszy wynik w historii konkursu. Drugie miejsce zajęła prof. Wanda Patrzałek z Uniwersytetu Wrocławskiego, zdobywając 1750 głosów, a trzecie dr inż. Tomasz Piwowarczyk, który również pracuje na UWr, z wynikiem 965 głosów.

Dr inż. Jacek Mazurkiewicz na co dzień pracuje w Katedrze Informatyki Technicznej, a jego zainteresowania naukowe to m.in. teoria i praktyczne zastosowanie sztucznych sieci neuronowych, problematyka nowoczesnych architektur komputerowych oraz teoria i praktyka systemów bezprzewodowej transmisji danych cyfrowych.

Zwycięzca odebrał nagrodę – statuetkę „Kubek dla wykładowcy” – w poniedziałek i wtedy też na antenie Akademickiego Radia Luz można było posłuchać wywiadu na żywo z laureatem.

W dwóch pierwszych edycjach konkursu zwyciężył dr Adam Sieradzki z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki, który w 2015 r. został uhonorowany przez organizatorów specjalnym złotym kubkiem. Przed trzema laty najwięcej głosów zdobył prof. Jan Miodek, popularny językoznawca z Uniwersytetu Wrocławskiego, dwa lata temu zwyciężył dr Jerzy Kotowski z Wydziału Elektroniki PWr, a przed rokiem studenci nagrodzili prof. Jacka Cichonia z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki PWr.

mic