TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Kto zwycięży w Matematycznych Pojedynkach?

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W najbliższą sobotę (25 listopada) miłośnicy trudnych zagadek i łamigłówek logicznych staną do walki w Matematycznych Pojedynkach. To konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, studentów i dorosłych organizowany już po raz trzeci przez Koło Naukowe Matematyki

matematyczne_pojedynki.jpgRywalizacja rozpocznie się o godzinie 9.30 w budynku C-13 (sala 2.17) i potrwa wiele godzin. – Zawody składają się z dwóch etapów, najpierw odbywają się eliminacje, które mają wyłonić 32 najlepszych uczestników. Ci z kolei biorą udział w pojedynkach prowadzących do finału – wyjaśnia Bartosz Pawliczak, prezes Koła Naukowego Matematyki. Dodaje, że pojedynek polega na rozwiązywaniu, w krótkim z góry określonym czasie, zadań przez każdego z dwóch zawodników. Podobnie jak w teleturniejach telewizyjnych punkty otrzymuje osoba, która pierwsza poda odpowiedź do wybranego polecenia. Wygrywa zawodnik, który rozwiąże więcej zadań.

Autorami pytań są członkowie Koła Naukowego Matematyki. – Zadania są zróżnicowane, dotyczą takich dziedzin jak kombinatoryka, prawdopodobieństwo, teoria liczb, logika czy analiza. Nie braknie też łamigłówek logicznych – zapewnia szef KNM. Zdradza, że w tego typy konkursach liczą się nie tylko umiejętności matematyczne, ale też przemyślana strategia, w jakiej kolejności rozwiązywać poszczególne zadania.

– Finał planujemy przeprowadzić z udziałem publiczności, która będzie mogła na żywo śledzić zmagania uczestników – dodaje organizator.  W przerwie między rozgrywkami dr Szymon Żeberski z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki wygłosi wykład popularnonaukowy pt. „Czy wszystkie zbiory nieskończone mają tyle samo elementów?”.

Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody, m.in. gry planszowe i gadżety elektroniczne. Więcej informacji o Matematycznym Pojedynku na profilu facebookowym wydarzenia.

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję