Kto zostanie mistrzem Politechniki Wrocławskiej w siatkówce?

Data: 06.03.2017 Kategoria: sport

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Szesnaście drużyn zgłosiło się do udziału w Mistrzostwach Politechniki Wrocławskiej w Piłce Siatkowej. Pierwsze mecze rundy eliminacyjnej już za nami

Zawody rozegrano 4 marca w hali sportowej PWr przy ul. Chełmońskiego 12. Najlepszą drużyną rozgrywek był zespół z Wydziału Elektroniki „Buldożery”. Studenci z W4 w finale pokonali ekipę z Wydziału Mechanicznego 2:0.

mistrzostwa_pwr_siatkowka1.jpgW mistrzostwach startują zespoły 6-osobowe (plus maksymalnie 6 zawodników rezerwowych). Drużyna może składać się ze studentów, doktorantów, pracowników uczelni z jednego wydziału. W rundzie eliminacyjnej turniej zostanie rozegrany w systemie każdy z każdym. W finałach będzie to system play off.

- Jesteśmy mile zaskoczeni zainteresowaniem mistrzostwami wśród społeczności akademickiej naszej uczelni, dopisali zarówno zawodnicy, jak i kibice – mówi Robert Jarosz, dyrektor Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, trener piłki siatkowej. – Swoje reprezentacje wystawiło aż 10 wydziałów, a Wydział Elektroniki zgłosił nawet trzy drużyny – dodaje.

Wyniki wszystkich spotkań zamieszczane są w serwisie Wsiate.pl. – To portal stworzony przez absolwentów Politechniki Wrocławskiej i zarazem sympatyków siatkówki. Od strony informatycznej jest on bardzo przydatny w rejestrowaniu przebiegu tego typu turniejów – podkreśla Robert Jarosz.

Kolejne terminy zawodów to: 1 kwietnia, 6 maja i 20 maja. Początek o godzinie 10. – Zapraszamy do kibicowania. Zapewniamy, że emocji sportowych nie zabraknie – zachęca organizator turnieju. Mistrzem PWr zostanie drużyna, która uzyska w sumie najwyższą liczbę punktów w trzech z czterech edycji.

Szczegółowe wyniki można zobaczyć tutaj.