Kto ma talent do nauki? Finał konkursu dla młodzieży szkolnej

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W czwartek, 29 czerwca poznamy zwycięzców konkursu „Mam talent do nauki” dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Finaliści zaprezentują na Politechnice Wrocławskiej swoje autorskie projekty badawcze

mam_talent2017.jpgNasza uczelnia organizuje ten konkurs już po raz szósty. Podobnie jak w latach ubiegłych podzielony on jest na dwa etapy. W pierwszym uczniowie musieli przesłać opis własnego projektu badawczego lub technicznego z wybranej dziedziny nauki: matematyki, fizyki, chemii, informatyki lub szeroko rozumianej techniki. Spośród wszystkich zgłoszeń komisja konkursowa pod przewodnictwem  doc. Anny Hajdusianek wybrała sześć najlepszych. Finałowe prace to:

• „Synteza i badanie własności termo-i pH-czułych żeli polimerowych zawierających grupy fluoroforowe” Bartłomieja Bekiera,
  • „Badanie DNA” Mireli Król,
  • „Mikroprocesorowy zegar szkolny” Adama Baczewskiego,
  • „Keisei” Łukasza Kucharskiego,
  • „Komora mgłowa” Jakuba Kluczewskiego
  • „Optihum – urządzenie, które dobiera odpowiednią wilgotność powietrza do temperatury w pomieszczeniu” Arkadiusza Dancewicza.

W drugim etapie konkursu, który odbędzie się już 29 czerwca na Politechnice (początek o godzinie 12, budynek C-13), finaliści będą musieli opowiedzieć jurorom o swoim projekcie badawczym. Po prezentacjach zostanie wyłoniony zwycięzca.

Nagrodą w „Mam talent do nauki” za zajęcie pierwszego miejsca jest m.in. możliwość udziału w programie „Wybitnie uzdolnieni na Politechnice Wrocławskiej”, w ramach którego uczelnia zapewnia kandydatowi rozpoczynającemu u nas naukę:
- stypendium wypłacane przez pierwszy rok studiów;
- miejsce w akademiku na pierwszym roku studiów;
- opiekę tutora przez cały okres studiów.

Zwycięzca oraz laureaci 2. i 3. miejsca otrzymają również atrakcyjne nagrody rzeczowe.

750x200_mam_talent.png
W ubiegłorocznej edycji „Mam talent do nauki” wygrał Krystian Telera z Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. Przedstawił on narzędzie ułatwiające dobór nastawu regulatora PID oraz kalibracji magnetometru.