Konkurs filmowy i plastyczny z okazji urodzin Marii Skłodowskiej-Curie

Data: 16.03.2017 Kategoria: popularyzacja nauki

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

maria_skoldowska_curie.jpgWydział Chemiczny PWr zachęca gimnazjalistów i licealistów do bliższego poznania osiągnięć wybitnej polskiej uczonej - Marii Skłodowskiej-Curie

Z okazji przypadającej w tym roku 150. rocznicy urodzin noblistki wydział przygotował dwa ogólnopolskie konkursy. Jeden skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a drugi – do uczniów szkół ponadpodstawowych.

Zadaniem uczestników konkursu plastycznego jest wykonanie rzeźby (w dowolnej technice) o tematyce związanej z życiem Skłodowskiej-Curie lub jej działalnością naukową (więcej informacji na stronie internetowej organizatora).  W drugim konkursie uczestnicy muszą nakręcić kilkuminutowy film inspirowany postacią albo osiągnięciami słynnej uczonej (szczegóły tutaj).

Zgłoszone prace oceni jury powołane przez organizatorów. Najlepsze filmy będą prezentowane podczas 60. Zjazdu Polskiego Towarzystwa Chemicznego we wrześniu. Wyniki konkursu plastycznego zostaną ogłoszone na stronach internetowych: Wydziału Chemicznego PWr i  oddziału wrocławskiego Polskiego Towarzystwa Chemicznego.