Koncert na Tekach z pozytywnym przesłaniem

Data: 04.10.2017 Kategoria: aktualności ogólne, działania społeczne

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Gwiazdami tegorocznego Koncertu na Tekach będą Maleo Reggae Rockers i Marika. Artyści wystąpią 5 października na Kampusie Wittiga. Początek o godzinie 18.30

maleo1.jpgJuż po raz ósmy studenci rozpoczynają rok akademicki darmowym koncertem pod hasłem „Dobra muzyka – dobry przekaz”. Co roku zapraszają artystów grających muzykę z pozytywnym przesłaniem. W poprzednich edycjach wystąpili m.in. Luxtorpeda, Kasia Kowalska, Armia, Behtel czy Mesajah.

Tym razem zagra Maleo Reggae Rockers - zespół, który na scenie muzycznej istnieje od 20 lat. Jego założycielem jest Darek „Maleo” Malejonek. Grupa ma na koncie 9 albumów studyjnych, projekt „Pannny Wyklęte/Wygnane” oraz wiele przeprowadzonych akcji charytatywnych - ostatnia na rzecz poszkodowanych mieszkańców Aleppo.

Drugą gwiazdą wieczoru będzie Marika, czyli Marta Kosakowska. Zaczynała w 2002 roku od brzmień reggae-soul, wydała cztery płyty, kilka lat pracowała w radiu i telewizji - m.in. prowadziła The Voice of Poland. Była nominowana do Fryderyków i Superjedynek. Występowała na największych krajowych festiwalach i wielokrotnie reprezentowała Polskę poza granicami: we Francji, UK, USA, Indiach, Chinach.

marika.jpgZarówno Maleo Reggae Rockers, jak i Marika występowali już na Wittigowie podczas 6. edycji KnT.

Koncert rozpocznie się o godzinie 18.30. Podobnie jak w latach biegłych impreza ma charakter bezalkoholowy.

Koncert na Tekach organizowany jest przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży Akademickiej RAZEM, Duszpasterstwo Akademickie Redemptor, Politechnikę Wrocławską oraz Organizację Studencką Donum.

- Unikamy komercji. Nie wspomagają nas wielkie korporacje, koncerny ani browary. Koncert organizujemy własnymi siłami przy wsparciu szanowanych instytucji i ludzi dobrej woli, którzy doceniają nasz zapał i entuzjazm. Nie liczymy na zyski, ale na Twoją obecność - deklarują organizatorzy.

Więcej informacji tutaj.