KoNaR z najlepszym stanowiskiem na październikowym DAS-ie

Data: 23.10.2017 Kategoria: aktywność studencka, życie uczelni

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Studenci z Koła Naukowego Robotyków zyskali największe uznanie jury oceniającego stanowiska październikowej gali uczelnianych organizacji podczas Dni Aktywności Studenckich. Najwięcej głosów publiczności zdobył z kolei Klub Studencki Bajer.

das_2017_jesien39-1.jpgTradycyjnie już podczas DAS-u studenci z najaktywniejszych kół naukowych, organizacji studenckich i agend kultury Politechniki Wrocławskiej prezentowali się w „Serowcu”, zachęcając młodszych kolegów, by do nich dołączyli. Podczas gali uczelnianych projektów ich stanowiska oceniało jury złożone z prorektora ds. studenckich i prodziekanów ze wszystkich wydziałów. Przy każdym ze stanowisk wypełniali specjalny formularz, w którym wpisywali swoje oceny dotyczące wyglądu stoiska i zaangażowania studentów w promowanie ich kół, agend czy organizacji.

W XXVI edycji DAS za najlepsze jury uznało stanowisko Koła Naukowego Robotyków (KoNaR). Studenci zapraszali na nim do rozegrania partyjki robotycznych szachów, a żeby nie było zbyt łatwo – przeciwnikiem graczy była sztuczna inteligencja. Chętni mogli też sterować niewielkim robotem, którego zadaniem było znalezienie drogi wyjścia z labiryntu. Stanowisko stale obsługiwało kilkunastu członków koła, którzy opowiadali o projektach KoNaRu, budowaniu robotów i możliwości dołączenia do koła, a także zapraszali na organizowane przez siebie warsztaty robotyczne.

Za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie KoNaR zyskał 1,5 tys. zł, a także możliwość zajęcia jednego z najlepszych (pod względem ekspozycji) stanowisk na wiosennej edycji DAS-u.

bajer_das2017.jpgDrugie miejsce i tysiąc złotych nagrody przyznano Kołu Naukowemu MOS (Microsystems Oriented Society), a trzecie (i 500 zł) Klubowi Studenckiemu Bajer. Także one będą miały jedne z najlepiej położonych stanowisk podczas wiosennej edycji imprezy.

Podczas gali uczelnianych projektów swoje głosy oddaje także publiczność, w większości złożona ze studentów odwiedzających stanowiska. W tym roku najbardziej spodobało się stanowisko klubu Bajer – łatwo zauważalne nie tylko dzięki podświetlanej planszy z logo, ale przede wszystkim dynamicznej muzyce płynącej z głośników. Studenci z Bajeru stale zachęcali też odwiedzających do wspólnej zabawy.

Drugie miejsce w głosowaniu publiczności zajął PWR Racing Team, a trzecie Koło Naukowe Flow. Laureaci nagród publiczności mają prawo do pierwszeństwa wyboru stanowisk w przyszłej edycji DAS.

Imprezę organizują wspólnie Samorząd Studencki PWr i Fundacja Manus.

lucy