Komunikat rektora nt. funkcjonowania uczelni

Data: 20.01.2022 Kategoria: aktualności ogólne, covid-19, komunikaty

Szanowni Państwo,

w związku z narastającą liczbą zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w kraju i na Politechnice Wrocławskiej, przypominam i apeluję o przestrzeganie w Państwa jednostkach/komórkach organizacyjnych wszelkich nakazów i zakazów wynikających z aktualnie obowiązujących przepisów oraz wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Ponadto zdecydowałem o wprowadzeniu z dniem 24.01.2022 r. następujących działań i środków dla podniesienia bezpieczeństwa pracowników:

1. Kierownicy jednostek i komórek organizacyjnych powinni oddelegować do pracy zdalnej wszystkich pracowników, których obecność na uczelni nie jest niezbędna do zachowania ciągłości pracy w danej jednostce/komórce organizacyjnej bądź utrzymania jakości kształcenia oraz działalności badawczej uczelni.

2. Kierownicy jednostek i komórek organizacyjnych mają prawo wprowadzić czasowo pracę rotacyjną, polegającą na podzieleniu zespołów na dwie oddzielne, niestykające się ze sobą grupy, pracujące naprzemiennie: zdalnie i stacjonarnie.

3. Do wykonywania pracy zdalnej można kierować pracowników, których obowiązki służbowe mogą być w pełni realizowane poza siedzibą uczelni (m.in. pracownik ma do dyspozycji odpowiednie środki techniczne umożliwiające wykonywanie pracy zdalnej oraz bezpieczny dostęp do danych niezbędnych do właściwego wykonywania powierzonych mu zadań określonych przez dyrektorów/kierowników jednostek/komórek organizacyjnych).

4. Za organizację trybu pracy i ewidencję czasu pracy odpowiada kierownik jednostki/komórki organizacyjnej.

5. Wydarzenia i spotkania organizacyjne odbywają się wyłącznie zdalnie z ewentualnymi wyjątkami za zgodą prorektora ds. organizacji i rozwoju uczelni.

prof. Arkadiusz Wójs, rektor