Kolejne spotkania w Klubie Seniora

Data: 02.03.2017 Kategoria: seniorzy

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Pod koniec lutego Klub Seniora odwiedzili: dr Ryszard Krasnodębski, który opowiadał o tajnikach matematyki, oraz poetka Janina Beliwar-Węgrzyńskiej, która zaprezentowała swój najnowszy tomik wierszy

Spotkanie z dr. Ryszardem Krasnodębskim,  autorem lub tłumaczem ponad 30 prac poświęconych matematyce, odbyło się pod hasłem zegar ścienny wybija różnicę między językami fizyki i matematyki. Było połączone z promocją jego najnowszej książki „Logika języka nauki i jego pogranicze. Język matematyki a język fizyki”.

Ryszard Krasnodębski jest absolwentem Wyższej Szkoły Ekonomicznej (obecnie Uniwersytetu Ekonomicznego) we Wrocławiu, a także Wydziału Matematyki na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie uzyskał doktorat. Do 1968 r. wykładał matematykę na Politechnice Wrocławskiej. Po zwolnieniu z uczelni za poparcie w proteście studenckim aż do 1981 r. pracował w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Dzięki staraniom politechnicznej Solidarności w 1981 r. powrócił do pracy na PWr.

Poetycki tomik „Zamyślenia” Janiny Beliwar-Węgrzyńskiej (Inki) był tematem lutowego spotkania Saloniku Literackiego Koła Emerytów i Rencistów Politechniki Wrocławskiej. To już trzeci zbiór wierszy, który autorka wydała samodzielnie.

- Moje wiersze są bardzo osobiste, wynikają z tego, co się dzieje w moim życiu – tłumaczyła autorka licznie zebranym przyjaciołom i członkom saloniku. Dodała też, że często inspiracją dla niej jest drugi człowiek.

Janina Beliwar-Węgrzyńska jest emerytowaną pracowniczką Politechniki Wrocławskiej, działa w Saloniku Literackim od początku jego istnienia. Jej utwory można znaleźć nie tylko w samodzielnie wydanych zbiorach, ale też w tomikach antologii twórczości seniorów naszej uczelni, wydawanych co roku od 2006 r.