Klub Seniora zaprasza na wystawę Krzysztofa Mazura

Data: 20.10.2021 Kategoria: seniorzy

Po blisko półtorarocznej przerwie spowodowanej pandemią Koło Emerytów i Rencistów PWr wznowiło działalność. Na początek zarząd koła i grupa najwierniejszych bywalców Klubu Seniora uczestniczyła w wernisażu wystawy fotografii Krzysztofa Mazura.

Zdjęcie ilustrujące wystawę

Ten znakomity dokumentalista różnych wydarzeń uczelnianych zaprezentował część fotografii ze swojego bogatego zbioru zdjęć, które wykonał podczas wydarzeń akcji muzycznych organizowanych m.in. na Politechnice. Prace zaprezentowane na wystawie obejmują okres wspaniałych koncertów z lat 1998-2008. Organizowali je dla naszej politechnicznej (i nie tylko!) społeczności pracownicy byłego Zakładu Usług Socjalnych. W tamtym czasie w politechnicznej auli zorganizowano nie tylko serię 36-ciu koncertów wybitnych solistów i zespołów estradowych, ale też - w ramach miejskiej akcji - cykl dziesięć Koncertów Wielkopostnych w kilku wrocławskich kościołach.

Zdjęcie ilustrujące wystawęW naszej auli koncertowali m.in.: Krzysztof Krawczyk, Grzegorz Turnau, Stanisław Soyka, Eleni, Jacek Wójcicki z Beatą Rybotycką, Alosza Awdiejew, Janusz Radek, Joachim Perlik, czy Andrzej Sikorowski. Kilka koncertów dały też chóry politechniczne, a do najokazalszych należały te z udziałem Moniki Gruszczyńskiej i Akademickiego Chóru pod batutą Małgorzaty Sapiechy-Muzioł.

Nie sposób pominąć też tak znanych z polskich scen muzycznych zespołów jak: „VOX”, „Raz, dwa, trzy”, „ Trebunie Tutki”, „Góralska Kapela Stanisława Karpiela Bułecki”, „Kapela Staśka Wielanka”, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, Orkiestra Wojska Polskiego oraz artystów zagranicznych: „Kapeli Pana Janka” z litewskich Trok i grupy „ORIANA” z ukraińskiego Tarnopola. W trakcie tzw. „Mikołajków” dla dzieci pracowników uczelni występowali m.in: Majka Jeżowska, „Arka Noego” i zespół „Dzieci z Brodą”.

Krzysztof Mazur ze swoim aparatem od początku towarzyszył organizatorom tych ( i wielu innych) uczelnianych wydarzeń. Podczas wystawy można zapoznać się z działalnością fotografa i obejrzeć także specjalnie wydane okazjonalne albumy. Na odwiedzających czekają: „Zatrzymane w kadrze. Migawki z życia Politechniki Wrocławskiej” (album fotograficzno-poetycki z 2010 r, wzbogacony wierszami zmarłego w 2020 r. Zbigniewa Piotrowskiego) oraz „Polinka. Historia budowy” (wyd. październik 2014 r.). Całości dopełniają pamiątkowe księgi wypożyczone z uczelnianego archiwum, gdzie znajdują się autografy i wpisy artystów występujących na PWr.

Wystawa czynna jest do końca listopada. Zapraszamy do Klubu Seniora w budynku A-1.