TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Klub Seniora: ciekawe prelekcje, wystawa pocztówek i spotkanie z poezją

Data: 24.03.2017 Kategoria: seniorzy

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Wirtualna wycieczka po Gruzji, rozwój przestrzenny Wrocławia, reprodukcje obrazów na starych pocztówkach oraz kolejne spotkanie z poezją – to tematy marcowych spotkań w naszym Klubie Seniora

seniorzy_rozwoj_przestrzenny3.jpgNa początku marca na wycieczkę po Gruzji zaprosiła seniorów PWr dr Emilia Nowaczyk, emerytowana pracownica Wydziału Łączności (obecnie Wydział Elektroniki). Prelegentka pokazywała zdjęcia m.in. Tbilisi - stolicy Gruzji i Batumi. Opowiadając o swoim pobycie w tym kraju zachwycała się tamtejszą architekturą, przyrodą i jedzeniem oraz życzliwością napotykanych ludzi.

Podczas kolejnego spotkania zebrani goście mogli posłuchać o rozwoju przestrzennym Wrocławia od okupacji napoleońskiej aż do dziś. Prelegent, dr Andrzej Konarski, skupił się na XIX- i XX-wiecznym Wrocławiu, w którym po zburzeniu fortyfikacji (na rozkaz Hieronima Bonapartego) powstało dużo wolnej przestrzeni. Następnie miasto zwiększało swoją powierzchnie przez przyłączanie okolicznych wiosek aż do 300 km2 w 1973 r.

seniorzy_pocztowki3.jpgNatomiast w ramach Saloniku Literackiego Koła Emerytów i Rencistów naszej uczelni swój trzeci tomik wierszy zaprezentował dr Zygmunt Szkurłatowski, emerytowany pracownik Instytutu Nauk Ekonomiczno-Społecznych Politechniki Wrocławskiej. W tomiku zatytułowanym „Dulszczyzna”, oprócz wierszy, można znaleźć pisane prozą teksty poświęcone m.in. Gabrieli Zapolskiej, ulubionej pisarce autora.

A do 7 kwietnia w Klubie Seniora można oglądać wystawę starych pocztówek z kolekcji rodzinnej Andrzeja Sicińskiego z Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki. Przedstawione na ekspozycji przedmioty pochodzą z początku XX w. Zostały wydane w Krakowie, Warszawie i Petersburgu. Większość z nich to reprodukcje obrazów znanych polskich malarzy, głównie portrety, ale jest też kilka krajobrazów.  

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję