TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Powstanie klasa konfucjańska

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Na początku listopada na Politechnice Wrocławskiej otwarta zostanie klasa konfucjańska, której celem jest promowanie języka chińskiego, kultury, literatury i historii Państwa Środka. W zajęciach mogą brać udział wszyscy studenci, doktoranci i pracownicy naszej uczelni

klasa_konfucjanska_na_pwr.jpgProjekt Klas i Instytutów Konfucjusza narodził się w 2004 r. z pomysłu Hanban (Chińskie Państwowe Biuro Międzynarodowej Promocji Języka Chińskiego), której głównym zadaniem jest działanie na rzecz promocji języka chińskiego. Obecnie na całym świecie działa już ok. 350 takich placówek, a w Polsce funkcjonują cztery Instytuty Konfucjusza – w Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Opolu.

– W marcu tego roku utworzone zostało konsorcjum uczelni polsko-chińskich, którego celem jest m.in. powadzenie badań naukowych i podniesienie jakości kształcenia w ramach programu „One Belt One Road”. Jednym z elementów współpracy jest także powołanie sieci klas konfucjańskich na ośmiu polskich uczelniach technicznych w tym m.in. na Politechnice Wrocławskiej – mówi prof. Andrzej Dziedzic, prorektor ds. nauczania PWr.

W ramach klasy konfucjańskiej na naszej uczelni uruchomiony zostanie bezpłatny, roczny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym, z którego mogą skorzystać studenci, doktoranci i pracownicy PWr.

– To kolejny krok w kierunku umiędzynarodowienia uczelni, ale także szansa na pozyskanie kontaktów wśród chińskich szkół wyższych, co w przyszłości może zaowocować wymianą naukową – dodaje prorektor.

Zajęcia będą się odbywały w języku angielskim, w grupach maksymalnie 20-osobowych. Pierwsze spotkania zaplanowano na 6 listopada w budynku D-20 (sala 810). Zapisy zostały już zakończone i ostatecznie uruchomionych zostanie siedem grup, w których będzie się uczyło w sumie 140 osób.

Terminarz zajęć:

  • Poniedziałek - godz. 9.15 – 10.45 lub 13.15 – 14.45;
  • Wtorek - godz. 9.15 – 10.45 lub 11.15 – 12.45;
  • Środa - godz. 17.05 – 18.45 lub 19.00 – 20.35;
  • Czwartek - godz. 9.15 – 10.45.

Projekt realizowany jest we współpracy z Beijing Institute of Petrochemical Technology.

mic

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję