Karnawałowe szlagiery w auli A-1

Data: 19.01.2018 Kategoria: seniorzy

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Za nami trzeci już Koncert Zimowy zorganizowany przez Dział Zarządzania Obiektami Socjalnymi i Klub Seniora Politechniki Wrocławskiej. Tym razem publiczność wysłuchała świątecznych i karnawałowych standardów

seniorzy_koncert3.jpgW czwartek, 18 stycznia, licznie zebraną w auli budynku A-1 publiczność przywitał Kazimierz Pabisiak, kierownik Działu Zarządzania Obiektami Socjalnymi oraz Anna Poderska, „matka chrzestna” naszego Big Bandu. Następnie na scenie pojawili się artyści: sopranistka Monika Gruszczyńska oraz zespoły: Americana 4/17 pod kierunkiem prof. Marty Kierskiej-Witczak, Big Band Politechniki Wrocławskiej pod kierunkiem lidera Wojciecha Nycza i Quantum of Jazz zorganizowany przez Pawła Scharocha. Wszyscy wykonywali specjalnie przygotowane utwory o charakterze karnawałowo-świątecznym.

Kilka dni wcześniej miało miejsce pierwsze spotkanie w 2018 r. w Klubie Seniora Politechniki Wrocławskiej. Naszych seniorów odwiedziła dr hab. Małgorzata Sobieszczańska z Katedry i Kliniki Geriatrii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, która wygłosiła prelekcję pt. „Starość rzecz ludzka”.

Prelegentka zwróciła uwagę na fakt, że starzenie się to naturalny proces w życiu człowieka, objawiający się m.in. zwolnieniem wszystkich procesów życiowych i coraz większą wrażliwością organizmu na różne bodźce. Największym problemem ludzi starszych jest występowanie różnych chorób jednocześnie, a co za tym idzie – przyjmowanie wielu leków, które mogą wywołać niepożądane skutki uboczne. Dlatego dr Małgorzata Sobieszczańska zachęcała słuchaczy do aktywności fizycznej i umysłowej - w tym rozwiązywania krzyżówek.

seniorzy_wernisaz1.jpgNatomiast do 9 lutego w Klubie Seniora można oglądać ekspozycję prac plastycznych Marii Gostylli-Pachuckiej zatytułowaną „Ptaki”. Na wystawie znalazły się zarówno obrazki akwarelowe, jak i gobeliny. Wszystkie urzekają ciepłem barw i harmonijnymi kształtami. To już czwarta wystawa artystki w murach naszej uczelni (wcześniejsze były prezentowane w sierpniu 2011 r, w grudniu 2013 r. i w styczniu 2017 r.).

Maria Gostylla-Pachucka ukończyła wrocławską Akademię Sztuk Pięknych, dyplom uzyskała w 1960 r. w pracowni prof. Eugeniusza Gepperta. Uprawia malarstwo akwarelowe, rysunek i tkactwo. Jest też absolwentką szkoły muzycznej II stopnia, przez wiele lat uczyła gry na fortepianie.