Karatecy z PWr na mistrzostwach świata w Japonii

Data: 18.07.2018 Kategoria: aktualności ogólne, sport

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Czterech naszych studentów będzie walczyć w barwach Polski na Akademickich Mistrzostwach Świata w karate. Zawody rozpoczynają się 19 lipca w Kobe

reprezentacja_karate.jpgW skład reprezentacji weszli Maciej Gębka, Marcin Krykowski, Jan Sieradzki, Maksymilian Szczypkowski. Nasi karatecy świetnie wypadli na Akademickich Mistrzostwach Polski (rozegranych w maju we Wrocławiu), zdobywając  m.in. w kata i kumite drużynowym złote medale. Zwycięstwa indywidualne w AMP (złote medale Gębki, Szczypkowskiego, Sieradzkiego i srebrny Krykowskiego) zapewniły zawodnikom z PWr start na Akademickich Mistrzostwach Świata.

Polska ekpia na zawodach w Japonii liczy w sumie 13 osób. Są to przedstawiciele różnych uczelni, najwięcej z Politechniki Wrocławskiej i Politechniki Łódzkiej. Trenerami reprezentacji są Piotr Babicz i Maciej Jędruszek.

Mistrzostwa potrwają do 22 lipca.