TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Juwenalia 2017- zabawy i koncerty w klimacie Dzikiego Zachodu

Data: 19.04.2017 Kategoria: aktualności ogólne, aktywność studencka

W poniedziałek, 8 maja, rozpocznie się największe studenckie wydarzenie we Wrocławiu – Juwenalia Politechniki Wrocławskiej. W tym roku głównym motywem zabawy będzie „Dziki Zachód”, a organizatorzy przygotowali ponad 30 specjalnych wydarzeń

Zabawa na Politechnice Wrocławskiej rozpocznie się w poniedziałek od „Śniadania z Rektorem” i potrwa do 14 maja”. W kolejnych dwóch dniach będzie można wziąć udział w wydarzeniach przygotowanych na terenie kampusu przez organizacje studenckie działające na naszej uczelni m.in. w Qlturaliach, Technikaliach czy ŻAKtandzie.

We wtorek popołudniu impreza przeniesie się na teren osiedla Wittigowo, gdzie zaplanowano m.in. Wielkie Grillowanie, pokaz Projektu P.I.W.O. oraz Saloon party, czyli imprezę muzyczną w westernowym klimacie. Nowością będzie Konkurs Konstrukcji Puszkowej „Puszka uwalnia kreatywność!” organizowany przez NZS PWr.  Zadaniem uczestników będzie, używając puszek po napojach oraz taśmy klejącej, zbudować jak najciekawsze konstrukcje o dowolnej tematyce.

Kolejny dzień rozpocznie się od Wielkiej Bitwy Balonowej, w programie znalazły się gra nocna na terenie miasta także koncerty. W trakcie całych juwenaliów na scenie wystąpią m.in. Habakuk, BISZ, XXANAXX i Romantycy Lekkich Obyczajów.

– Jak co roku udział w imprezach juwenaliach jest bezpłatny, ale wejście na teren osiedla Wittigowo możliwe będzie jedynie za okazaniem legitymacji studenckiej. W tym roku studenci PWr będą mogli wygenerować specjalne zaproszenia dla swoich gości, jednak osoby te muszą mieć ukończone 18 lat – mówi Kacper Kaczmarek, który w Sekcji Juwenaliowej odpowiada za bezpieczeństwo.

W czwartek około godz. 11.00 z kampusu Politechniki wyruszy pochód juwenaliowy, który w tym roku jest organizowany przez Uniwersytet Wrocławski. Tysiące studentów ze wszystkich wrocławskich uczelni przejdzie w kolorowym korowodzie na Pola Marsowe przy Stadionie Olimpijskim.

Piątek, 12 maja, upłynie pod znakiem kinematografii. Na Wittigowie odbędą się m.in. konkurs wiedzy filmowej, warsztaty oraz seanse przygotowane przez Dyskusyjny Klub Filmowy PWr.

Pełny program juwenaliów można znaleźć na stronie internetowej oraz na Facebooku.

Na czas trwania juwenaliów wprowadzony zostanie zakaz parkowania przy ul. Wittiga, niedostępny będzie także parking na Osiedlu Akademickim, a stacja rowerów miejskich przy ul. Wittiga zostanie tymczasowo zdemontowana.

mic

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2018

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. 

Akceptuję