IX Konferencja programowa Narodowego Kongresu Nauki

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W dniach 19-20 czerwca w Warszawie odbędzie się konferencja „Ustrój i zarządzanie w szkolnictwie wyższym”. To ostatnia, dziewiąta konferencja programowa poprzedzająca Narodowy Kongres Nauki, który odbędzie się we wrześniu 2017 r. Zostanie na nim przestawiona i poddana debacie koncepcja nowych ram ustawowych dla szkolnictwa wyższego w Polsce

Dwudniowe spotkanie w Warszawie poświęcone będzie omówieniu kwestii optymalnego systemu zarządzania różnego typu uczelniami wyższymi w Polsce. Jest to kluczowe zagadnienie dla powodzenia zmian jakie zostaną zainicjowane Ustawą 2.0.

Uczestnicy konferencji spróbują poszukać rozwiązań, które pozwolą wzmocnić autonomię uczelni oraz znaleźć optymalne rozwiązania dotyczące wyboru władz uczelni.

Kluczowa będzie także dyskusja na temat relacji wewnątrz uczelni, w tym roli władz rektorskich, dziekańskich oraz Senatu. Omawiane będą także wspólnie działania szkół wyższych w ramach związków i sieci. Istotnymi wątkami poruszanymi podczas warszawskiej konferencji będą również: udział interesariuszy w procesie zarządzania uczelnią i relacje wewnątrz uczelni, polityka kadrowa i finansowa szkół wyższych oraz rola ministerstwa w systemie szkolnictwa wyższego i nauki.

Szczegółowy program konferencji dostępny jest na stronie.