TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Granty NCN dla naszych badaczek

Data: 12.09.2017 Kategoria: aktualności ogólne, konkursy/stypendia

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki pierwszej edycji konkursu Miniatura, który ma umożliwić sfinansowanie pojedynczych działań naukowych służących realizacji badań. Wśród laureatów konkursu znalazły się trzy badaczki z PWr

Dofinansowanie w ramach programu będzie można przeznaczyć m.in. na badania wstępne i pilotażowe, kwerendy, staże naukowe, konsultacje naukowe, wyjazdy badawcze i konferencyjne.

Konkurs skierowany był do osób z tytułem doktora, które dotąd nie kierowały realizacją projektów badawczych, ani nie były laureatami konkursów stypendialnych i stażowych finansowanych przez NCN. Laureaci na swoje projekty otrzymają od 5 tys. zł do 50 tys. zł, a budżet konkursu wynosi 20 mln zł. 

Dotychczas granty przyznano 290 osobom, a wśród laureatów znalazły się trzy badaczki z Politechniki Wrocławskiej:

  • dr inż. Anna Kowalska-Pyzalska (Wydział Informatyki i Zarządzania), „Determinanty skłonności do płacenia za zieloną energię przez sektor gospodarstw domowych w Polsce”, dofinansowanie – 35 090 zł;

  • dr inż. Agnieszka Sobianowska-Turek (Wydział Inżynierii Środowiska), „Modelowanie hydrometalurgicznych procesów odzysku metali z polimetalicznych odpadów chemicznych źródeł energii drugiego rodzaju”, dofinansowanie – 49 500 zł;
     
  • dr inż. Dorota Zając (Wydział Chemiczny), „Synteza oraz charakterystyka właściwości fizykochemicznych nowych, heteroaromatycznych pochodnych kwasu cyjanoakrylowego, o motywie strukturalnym donor-łącznik-akceptor”, dofinansowanie – 49 500 zł. 

Ze względu na ciągły nabór wniosków w konkursie listy rankingowe będą publikowane na bieżąco do końca marca 2018 r. 

mic

Politechnika Wrocławska © 2017

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. 

Akceptuję