Granty NCN dla naukowców z PWr

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki konkursu Miniatura, w którym finansowane są pojedyncze działania naukowe służące realizacji badań. Wśród laureatów konkursu znalazło się czworo badaczy z Politechniki Wrocławskiej.

laboratorium_na_wydziale_w12.jpgDofinansowanie w ramach programu można przeznaczyć m.in. na badania wstępne i pilotażowe, kwerendy, staże naukowe, konsultacje naukowe, wyjazdy badawcze i konferencyjne.

Konkurs skierowany był do osób z tytułem doktora, które dotąd nie kierowały realizacją projektów badawczych, ani nie były laureatami konkursów stypendialnych i stażowych finansowanych przez NCN. Laureaci na swoje projekty otrzymają od 5 tys. zł do 50 tys. zł, a budżet konkursu wynosi 20 mln zł.

Wśród laureatów znalazło się czworo badaczy z Politechniki Wrocławskiej, którzy na swoje projekty otrzymają w sumie blisko 125 tys. zł:

• dr inż. Grzegorz Dudzik (Wydział Elektroniki), temat: „Badanie efektu fototermicznego do kontroli częstotliwości mikrolaserów na ciele stałym z generacją drugiej harmonicznej”, kwota dofinansowania - 49 798 zł.
  • dr inż. Robert Giel (Wydział Mechaniczny), temat: „Wielokryterialna metoda planowania tras dla przedsiębiorstw zbiórki odpadów”, kwota dofinansowania - 31 680 zł.
  • dr inż. Krzysztof Konieczny (Wydział Chemiczny), temat (wyjazd badawczy): „Fotochemia w warunkach ekstremalnych: wewnątrzcząsteczkowe reakcje fotochemiczne w materiałach krystalicznych badane w wysokim ciśnieniu”, kwota dofinansowania - 25 942 zł.
  • dr inż. Małgorzata Sulkowska (Wydział Podstawowych Problemów Techniki), temat (wyjazd badawczy): „Algorytmy stopingowe – nowe ujęcie”, kwota dofinansowania - 17 050 zł.

Dotychczas do dofinansowania zakwalifikowano blisko 230 projektów.

mic