Gala Aktywności Studenckiej – święto najlepszych studentów PWr

Wręczenie Nagród Rektora oraz stypendiów z funduszu własnego uczelni to najważniejsze punkty Gali Aktywności Studenckiej, która w piątek odbyła się na Politechnice Wrocławskiej. W trakcie uroczystości poznaliśmy także najbardziej Uśmiechnięty Dziekanat oraz troje nowych Poliludków.

gala_aktywnosci_2019_1.jpg

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz uczelni, dziekani i prodziekani ze wszystkich wydziałów oraz najlepsi i najaktywniejsi studenci PWr.

gala_aktywnosci_studenckiej_2019_1.jpg– Gala jest jednym z najważniejszych wydarzeń, które odbywają się na Politechnice Wrocławskiej. O aktywności naszych studentów ciągle wspominam podczas posiedzeń Senatu, bo trzeba podkreślić, że jest ona wyjątkowa. Informacje o waszych sukcesach bardzo często pojawiają się także w mediach. Jestem bardzo dumny i cieszę się, że dziś mogę wręczyć nagrody za wasze starania – powiedział podczas uroczystości prof. Cezary Madryas, rektor PWr.

Z kolei dr inż. Jacek Lamperski, prorektor ds. studenckich, podkreślił, że studenci Politechniki Wrocławskiej tworzą bardzo silną i zgraną społeczność. – To duża satysfakcja patrzeć, jak ze sobą współpracujecie, żeby stworzyć coś, co później wygrywa w różnego rodzaju konkursach. To niesamowite jak budujecie, projektujecie, tworzycie o zbieracie krew, która później jest przekazywana potrzebującym. Bardzo wam dziękuję za ta aktywność i myślę, że dalej będzie się rozwijać – dodał prorektor.

Daniel Lewandowski, przewodniczący Samorządu Studenckiego, zaznaczył, że przez trwającą od roku kadencję, współpraca pomiędzy samorządem i studentami rzeczywiście rozwijała się bardzo dobrze. – Nikt, kto zgłasza się do nas z jakąś prośbą, nie pozostaje bez pomocy. My również, gdy czegoś potrzebujemy, zawsze możemy na was liczyć – mówił przewodniczący.

gala_aktywnosci_studenckiej_2019_6.jpgStypendia i nagrody dla najlepszych

Tradycyjnie podczas gali studenci legitymujący się najlepszymi wynikami w nauce otrzymali roczne stypendia z funduszu własnego Politechniki Wrocławskiej. W tym roku w tym gronie znalazły się 130 osób. Najwięcej z Wydziału Mechanicznego (49).

Uroczystość była także okazją do wręczenia Nagród Rektora Politechniki Wrocławskiej. W ten sposób uhonorowano 40 studentów, których doceniono za osiągane wyniki podczas studiów oraz budowanie pozytywnego wizerunku PWr. Otrzymali oni dyplomy i jednorazowe stypendia. Największa liczba laureatów pochodzi z Wydziału Chemicznego (7).

Nagrody od studentów

Podczas gali ogłoszeni zostali także laureaci kilku corocznych plebiscytów. Statuetki Poliludka znalazły trójkę nowych właścicieli. Przyznawane od 2012 r. wyróżnienia są formą podziękowania pracownikom uczelni (lub osobom z nią związanym), którzy swoją pracą wspomagają działalność studencką, a nie znajduje się to w zakresie ich obowiązków.

W 2019 roku otrzymali je:

• Paweł Strugacz – kierownik Działu Stołówek Studenckich;
  • Waldemar Listowski – dyrektor Działu Informatyzacji;
  • Małgorzata Kałuża – Kancelaria Rektora, sekretarz Senatu Politechniki Wrocławskiej.

gala_aktywnosci_2_1.jpgJuż po raz siódmy poznaliśmy także najbardziej Uśmiechnięty Dziekanat. Studenci, w anonimowych ankietach, wyrażali opinie na temat pracowników poszczególnych dziekanatów, ich życzliwości, zaangażowanie i pomocy studentom. Liczyła się także sprawność systemu przekazywania dokumentów oraz umiejętność zmniejszania kolejek. Czwarty raz z rzędu statuetka trafiła do rąk pań z Wydziału Matematyki. – Dziękujemy naszym studentom, których aktywność sprawiła, że odbieramy nagrodę pokonując tym samym klątwę, że do trzech razy sztuka – mówiła odbierając nagrodę Edyta Landkauf, kierownik dziekanatu W13.

Po raz pierwszy poznaliśmy laureatów Złotych Piór, czyli nowego plebiscytu, w którym studenci doceniają swoich wykładowców i przyznają im wyróżnienia w czterech kategoriach:

• Luzak roku: prof. Paweł Pohl (Wydział Chemiczny);
  • Złotousty: dr inż. Damian Nowak (Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki);
  • Mentor: prof. Jerzy Hoła (Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego);
  • Najbardziej prostudencki prowadzący: dr inż. Stanisław Miodoński (Wydział Inżynierii Środowiska).

Rozstrzygnięty został również konkurs na Studencki Projekt Roku. W dwóch kategoriach o zwycięstwo walczyły koła naukowe i organizacje studenckie, których zadaniem było przygotowanie dwuminutowego nagrania promującego swoją działalność.

Laureaci:

• Kategoria „aktywność na co dzień” – Koło Naukowe Pojazdów i Robotów Mobilnych;
  • Kategoria „nauka i technika”– Koło Naukowe Automatyk.

W trakcie gali można było wysłuchać koncertu Orkiestry Politechniki Wrocławskiej, a na zakończenie imprezy zobaczyć multimedialny pokaz przygotowany przez Koło Naukowe MOS. Warto podkreślić, że wydarzenie zorganizowal sami studenci, przy wsparciu Działu Studenckiego oraz samorządu.

poliludki_info.pngusmiechniety_dziekanat_info.png