„Finał z głową”, czyli gramy z WOŚP do końca świata i jeden dzień dłużej

Data: 27.01.2021 Kategoria: aktualności ogólne, działania społeczne

Tenisowy mecz deblowy z rektorem PWr, zwiedzenie superkomputera Bem, kurs latania dronem, trening z ekipą PWR Racing Team czy zestaw gadżetów uczelni to tylko część naszych aukcji, w których można licytować na rzecz 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku organizatorzy orkiestry zdecydowali się zbierać pieniądze na oddziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Politechnika Wrocławska również przyłączyła się do akcji i na swoich aukcja wystawiła kilka interesujących propozycji.

29. Finał WOŚP na PWr

Dla tych, którzy chcą się poczuć jak kierowca tira i wyruszyć w podróż dookoła świata, mamy wizytę w GEO-3EM w Laboratorium Dynamiki i Bezpieczeństwa Pojazdów, gdzie będzie okazja skorzystać z wirtualnego symulatora jazdy samochodem ciężarowym.

Ci, którzy wolą coś bardziej statycznego, ale nie mniej ekscytującego, mogą umówić się na zwiedzanie superkomputera Bem we Wrocławskim Centrum Sieciowo-Superkomputerowego. Po wygraniu licytacji na rzecz WOŚP, to magiczne miejsce, w którym krążą miliony danych z niewyobrażalną szybkością i mocą, będzie do Twojej dyspozycji.

Jesteś dumy z tego, że studiujesz lub pracujesz na PWr i chcesz się tym pochwalić, to mamy super propozycję. Licytuj nasz nietuzinkowy zestaw gadżetów z logo PWr: worko-plecak, parasolka, pendrive, kominy (buff), skarpetki, latarki z uchwytem do roweru, uchwyty do selfie, uchwyt do telefonu oraz zaślepka do kamerki w laptopie.

Gadżety PWr

A może zastanawiasz się nad kupnem drona, ale nie wiesz, czy będziesz umiał nim latać? Tu z pomocą przychodzi Akademicki KLub Lotniczy, który ma w ofercie specjalny kurs. Nasi studenci pokażą, jak obsługiwać bezzałogowe statki powietrzne i robić to bezpiecznie oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami.

A na koniec coś tylko dla najbardziej odważnych... Trening z ekipą PWR Racing Team. Nasi studenci sami skonstruowali bolid, którym ścigają się w zawodach Formuły Student na torach wyścigowych we Włoszech, Wielkiej Brytanii czy USA. Teraz ty też możesz spróbować swoich sił jako członek ich zespołu. Zapewniamy: kurs jazdy wyścigowymi gokartami oraz profesjonalny trening z kierowcami z PWR Racing Team na torze WRC przy ul. Buforowej (tak, tak, będzie można się z nimi pościgać). Tylko dla odważnych!

Trening PWR Racing Team

Aukcje na Luzie

Swoje aukcje na rzecz WOŚP przygotowało też Akademickie Radio Luz, które nie wyobraża sobie stycznia bez orkiestry Jurka Owsiaka i wspierania najmłodszych.

- Akademickie Radio Luz od początku swego istnienia włącza się w granie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zwykle robimy program specjalny, reporterzy relacjonują to, co dzieje się w czasie orkiestrowej niedzieli we Wrocławiu i wystawiamy swoje propozycje do wylicytowania. W tym roku wszystko jest trochę inaczej, ale nasze zaangażowanie pozostaje niezmienne. Będą licytacje, luzowa e-puszka i dużo informacji na antenie. Gramy, bo nie wyobrażamy sobie, że można inaczej - mówi Anna Geryn, redaktorka naczelna Akademickiego Radia Luz.

Co można wylicytować? Mamy coś dla fanów tenisa ziemnego. Mecz deblowy przeciwko bardzo wysoko notowanej parze: Arkadiusz Wójs i Dariusz Łydżba, czyli rektor PWr i prorektor ds. współpracy. To prawdziwa gratka! Oczywiście nie zabraknie tradycyjnej już i cieszącej się zawsze wielki zainteresowaniem aukcji na współprowadzenie programu muzycznego Audiostarter z szefem programowym i muzycznym Akademickiego Radia Luz Szymonem Baczyńskim. Trzecia licytacja to indywidualny pokaz w Pracowni Dydaktyki i Popularyzacji Astronomii "Planetarium" w Instytucie Astronomicznym Uniwersytetu Wrocławskiego

Wszystkie aukcje Radia Luz trwają do 1 lutego do 16.00. Można je śledzić m.in. na stronie internetowej radia. Dodatkowo rozgłośnia uruchomiła eSkarbonkę, dzięki której zbiera wpłaty na rzecz WOŚP

Coś dla filmowców

Swój udział w 29. finale WOŚP zaznacza też Dyskusyjny Klub Filmowy PWr, który razem z Uniwersytetem Medycznym, dystrybutorem Gutek Film, Stowarzyszeniem Kin Studyjnych oraz platformą Mojeekino.pl zaprasza na pokaz online filmu „120 uderzeń serc” w reżyserii Robin’a Campillo. Od 29 do 31.01.2021 na platformie mojeekino.pl pojawi się możliwość wykupienia 48-godzinnego dostępu do filmu w cenie 15zł. Całkowity dochód z biletów zostanie przekazany na tegoroczny cel WOŚP.

Orkiestra zagra po raz 29

Po trzynastu latach od ostatniego “Finału z głową” WOŚP postanowiła powrócić do systemowego wsparcia laryngologii i otolaryngologii. W 2008 r., w czasie 16. finału, fundacja zbierała środki na zakup sprzętu dla dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi. Zakończył się on wynikiem 14 mln dolarów, dzięki którym do szpitali trafiły m.in. nasofiberoskopy, zestawy do endoskopowych operacji nosa i zatok oraz inhalatory ultradźwiękowe.

- Po trzynastu latach urządzenia, które wtedy kupiliśmy, po prostu się zużyły. W ostatnich latach dostajemy bardzo dużo próśb o nowoczesne urządzenia, które nie tylko skutecznie diagnozują i leczą, ale też robią to w sposób komfortowy dla małego pacjenta. Dodatkowo widzimy jak bardzo w dzisiejszym świecie, w którym wszyscy zmagamy się ze smogiem, ale także pandemią koronawirusa, potrzebna jest sprawna diagnostyka i leczenie dróg oddechowych – uważa Lidia Owsiak, dyrektor ds. medycznych Fundacji WOŚP.

ula