Dzień Otwarty w Akademickim Liceum PWr

Data: 22.03.2017 Kategoria: aktualności ogólne

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Zwiedzanie sal i laboratoriów, warsztaty tworzenia mandali, kącik odkrywcy z mikroskopami i preparatami, wyścigi na ergowiosłach, konkursy, łamigłówki i zagadki, to tylko część atrakcji Dnia Otwartego, który w sobotę, 25 marca, odbędzie się w Akademickim Liceum Politechniki Wrocławskiej

plakat_dni_otwartych_zsa_pwr.jpgLiceum, które mieści się w budynku C-13 (wyb. Wyspiańskiego 23-25), będzie otwarte dla wszystkich zainteresowanych w godzinach 10.00 - 14.00. Wydarzenie rozpocznie się od spotkania w sali 1.31, z Agatą Roman, dyrektor placówki, która opowie o wszystkich aspektach związanych z działaniem szkoły.

– Jesteśmy szkołą akademicką, która kładzie duży nacisk na przedmioty ścisłe. Projektów, w które mogą zaangażować się nasi uczniowie, jest mnóstwo, a część jest realizowana we współpracy ze studentami działającymi w kołach naukowych Politechniki Wrocławskiej. Organizujemy także wyjazdy na kursy językowe do Wielkiej Brytanii i Hiszpanii, a dla klas trzecich również obozy naukowe z fizyki i matematyki – mówi Agata Roman.

Szkoła nie zapomina również o przedmiotach humanistycznych, dlatego w placówce działają m.in. kółka językowe i szkolna gazetka – „Politechnik Junior”.  W sobotę będzie można nie tylko zobaczyć, jak wyglądają klasy i laboratoria, lecz także porozmawiać z uczniami i nauczycielami.

– W programie znalazły się także prezentacje naukowe związane z poszczególnymi przedmiotami. W ramach zajęć z fizyki będzie można posłuchać o astrofotografii, widmach emisyjnych gazów oraz wziąć udział w wykładzie prof. Jacka Własaka o Mikołaju Koperniku – opowiada Magdalena Piekarska-Borówka, koordynatorka imprezy.

W klasie biologicznej przygotowany zostanie kącik odkrywcy z mikroskopami i preparatami, zaprezentowane zostaną także doświadczenia np. izolacja DNA czy wykrywanie glukozy w owocach. Na miłośników języka hiszpańskiego czeka pokaz przygotowania pinchos, czyli baskijskich przekąsek, a w klasie języka angielskiego stanie kącik brytyjskiego humoru.

Nie zabraknie także konkursów, zabaw językowych, gier logicznych, łamigłówek, wyścigów na ergowiosłach i zawodów w tenisie stołowym, prezentacji japońskich szachów Shogi oraz warsztatów z tworzenia mandali.

Pełny program Dnia Otwartego można znaleźć na stronie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego PWr.

Pierwsza  inauguracja  roku  szkolnego  w  Zespole  Szkół  Akademickich  miała  miejsce  1 września 2014 r. Gimnazjum i liceum wchodzące w skład ZSA są szkołami publicznymi, nauka w nich jest   bezpłatna.  Oprócz  tradycyjnych  klas lekcyjnych szkoła ma do dyspozycji laboratoria fizyczno-chemiczne, sale multimedialne  i pomieszczenia do e-learningu.

Obecnie w szkole pracuje ponad 60 nauczycieli, a na zajęcia uczęszcza ok. 420 uczniów. W związku z planowaną reformą edukacji, zbliżająca się rekrutacja będzie prowadzona wyłącznie do klas licealnych, których utworzonych zostanie pięć.

mic