TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Dwie nagrody dla naszych studentów w konkursie KOKON

Data: 05.06.2017 Kategoria: aktywność studencka, konkursy/stypendia

Koło Naukowe Wireless Group i Koło Naukowe Pojazdów Niekonwencjonalnych Off-Road zwyciężyły w swoich kategoriach w konkursie KOKON organizowanym przez Forum Uczelni Technicznych i Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej

Koło Naukowe Wireless Group zostało laureatem w kategorii „Konferencja” za piątą edycję Ogólnopolskiej Konferencji Future Of Wireless Systems. Spotkanie służyło prezentacji zagadnień związanych z nieustanne rozwijającym się rynkiem branży telekomunikacyjnej i teleinformatycznej oraz przybliżeniu trendów i zagadnień biznesowych i regulacyjnych w obszarze łączności bezprzewodowej.

lazik_scorpiox_wizualizacja.jpgZ kolei Koło Naukowe Pojazdów Niekonwencjonalnych Off-Road zostało laureatem w kategorii „Projekt konstrukcyjny” za łazik marsjański ScorpioX. To analog łazika marsjańskiego zaprojektowany na zawody University Rover Challenge. Jest w stanie wykonać przejazd autonomiczny, zadania naukowe i transportować narzędzia. Łazik ma czterokołowe zawieszenie typu rocket-boogie, lekkie i wytrzymałe materiały, opony z wojskowego materiału - Cordury, a do tego napęd na cztery koła, który pozwala mu pokonać nawet najbardziej wymagający teren. Jest też wyposażony w moduł wiertniczy i zestaw czujników do przeprowadzania badać związanych z poszukiwaniem życia na obcej planecie. Ma również manipulator z sześcioma stopniami swobody i stworzoną przez studentów aplikacją, która umożliwia zaprogramowanie ruchu manipulatora i wyświetla jego możliwy zakres.

Konkurs Kół Naukowych (KOKON) organizowały Forum Uczelni Technicznych i Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Mogli wziąć w nim udział studenci uczelni technicznych działający w kołach naukowych i realizujący kreatywne projekty.

W kategorii "Innowacja i nowe technologie" nagrodzono Spawalnicze Koło Naukowe JOINT (Politechnika Warszawska) za projekt "Drukowanie 3D poprzez zrobotyzowane  napawanie łukowe", a w kategorii „Nagroda Internautów” zespół PRz Racing Team (Politechnika Rzeszowska) za projekt „Bolid wyścigowy PMT-01”.

l

Politechnika Wrocławska © 2017

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. 

Akceptuję